Автор: Андрій Ребрик

12-13 лютого 2012 пластуни зі станиць Львів та Ужгород (юнаки та юначки куренів ч. 8 ім. Ольги Басараб, ч. 36 ім. Анни Ярославни, ч. 38 ім. Миколаї Божук, ч. 44 ім. Зиновії Франко та ч. 45 ім. Федора Корятовича) прибула з пластовим вертепом до столиці Латвії – Риги.

У ці дні саме тут тривав тиждень української культури. Цією акцією українські пластуни зробили ще одне маленьке добре діло – підтримали українців діаспори у їх прагненні долучатися до українських народних традицій, вивчення української мови, виховання молоді в українському дусі.

Вертепне дійство відбулося у приміщені залу Малої Гільдії. Почавши з традиційного “Добрий вечір, Тобі…” і до самого завершення виступу пластуни зачарували гостей свята – латвійців, литовців та естонців, що прибули на дійство. Виступ справив враження на усіх гостей, що можна винести з їх захоплених оплесків після завершення вертепу.
Наступного дня пластуни колядува ще раз – в офісному центрі одного зі спонсорів українського фестивалю в Ризі. На пластовий вертеп прийшло подивитися близько тридцяти працівників, серед яких були також і українці.

Від імені Пласту висловлюємо подяку п. Ользі Берзі – голові організації Української молоді та дітей Латвії.

Дякуємо ст.пл.вірл Ганні Токач, ст.пл.вірл. Софії Каїнській, ст.пл. Володимиру Токачу за організацію цієї акції.