Автор:Сашко Лавришик

Що змусить українців не смітити на вулицях, у скверах, лісах та парках? Попереджувальні написи, загроза штрафу, підвищення внутрішньої культури кожного? Не стали витрачати час на вирішення цих питань члени осередку Пласту – Національної скаутської організації України Станиця Колки і закликали усіх колківчан 6 квітня вийти разом із ними на впорядкування свого селища та прилеглих територій.

Ініціативу підтримали учні та вчителі Колківської школи-ліцею та ВПУ, ряд підприємців, працівників організацій селища, священики, свідомі громадяни. Під гаслом «Зробимо Колки чистими!» вони упорядкували сквер, місця відпочинку, та найбільше зусиль було витрачено на прибирання місцевого кладовища. На заклик відгукнулося понад 350 волонтерів, які 6 квітня з охоплених територій вивезли 130 кубів сміття (листя, земля, бур’ян) та близько 300мішків (ємкістю 120л) з пластиком і склом. Акція відбулася за сприяння Колківської селищної ради та Маневицької райдержадміністрації.

У цей день, щоб зробити свою країну чистішою, вийшли на вулиці і мешканці Луцька та сіл довкола Колок. За сприяння старосільського сільського голови до акції долучились жителі с. Старосілля (76 волонтерів), с. Розничі (45 волонтерів), с. Ситниця ( 70 волонтерів).
Захід відбувався в рамках кампанії «100 добрих справ до 100-ліття Пласту – скаутського руху в Україні». До речі, ще у 1912 році, 12 квітня, у Львові прийняли присягу перші українські пластуни. Колківські школярі відзначили 100-ліття знаменної події флешмобом: масовим фотографуванням на подвір’ї школи-ліцею (на фото).1

Повідомляємо, що 28 квітня у всій країні буде проведено акцію «Зробимо Україну чистою!» й закликаємо всіх українців не бути байдужими – долучитися до благородної справи: зробити чистішою часточку рідної землі.

28 квітня сюрпризом для усіх волонтерів стане форпост за участю відомих молодіжних гуртів Волині – «Фіолет», «Ріплей» (м. Луцьк), «Елегія» (м Нововолинськ) «Інші» (Володимир-Волинський) Волонтерам вхід безкоштовний. Запрошуємо всіх на вечір драйву.