Історія к.ч. 22 ім. Марічки Підгірянки

Історія к.ч.22 ім. М.Підгірянки бере свій початок у далекому 1993 р. З появою в станиці хлоп’ячих гуртків з’явився і дівочий гурток «Лебеді». Майже одночасно з ними створюються і два наступних: «Брендушки», які перейшли з новацтва і «Срібні потоки», які згодом об’єдналися в підготовчий курінь Ім.. М. Підгірянки. Зв’язковою стала ст.пл. Оля Васьків. Вже через рік, 22 вересня курінь отримує омріяне число 22.
Курінь бере активну участь в житті станиці та краю. Здобуває призові місця на інтелектуальних змагах. Займає 3 місце на Орликіаді 97 в Рівному. З 1997 року зв’язковою куреня стає одна з виховниць куреня ст.пл. Люба Терлецька. Підгірянки підкоряють нові гірські та життєві вершини, і просто пластують на славу куреня та станиці. Щороку такі табори як СВТ, КВТ, ЗБ, Чота крилатих , не проходили без них.
Та не завжди історія к.ч.22 ім. М.Підгірянки була така безхмарна.1998 р. стає переломним. Юначки з гуртків-засновників виросли і розійшлися хто-куди. Чисельність становить 10 осіб… Курінь перебував на межі розпуску… Проте в листопаді 1998 р. в 22 курінь перейшов новацький рій, який в юнацтві став гуртком «Блискавки». В 1999 змінюється зв’язкова, нею стає пл..сен. Оксана Таран. В 2000 р. в курінь приходить гурток «Танцюючі хвилі», а в листопаді – рій «Білочки», згодом «Афф-ини».Таким чином ситуація покращувалася і підгірянки почали набирати нових обертів. 2000-2003 р. відбули станичні табори:
-«Летюча бригада»
-«Остодір»
-«Стежки героїв»
-«Галицька Троя»
В 2002 р. два гуртки «Блискавки» і «Танцюючі хвилі» об’єдналися в гурток «Шальоні крапельки». В листопаді того ж року, вже за традицією в курінь прийшов рій, який в юнацтві став г. «Язикаті хробачки». 2003 рік ознаменувався появою в курені одразу двох гуртків: «Перлин весни» і «Касаток».
Юначки 22-го активно беруть участь у всіх вишколах, що проводяться на пластовій оселі «Сокіл», в осінніх і зимових балах, Андріївських вечорницях, Орликіаді…
Особливим для куреня став 2004 р., коли відбувся їх 1-й курінний табір «Царство Підгірянок». Восени прийшов рій, який став «Ериніями». Зв’язковою стає ст..пл. Леся Федущак, згодом Хандога У цьому ж році курінь відсвяткував своє 10-ліття і продовжував вражати своїми здобутками і перемогами. Зокрема здобуття 3-х місць на тернопільському змазі «Лисоня2005», і на спартакіаді «Експлозія», теж в Тернополі.
У 2006 р. відбувся 2-й курінний табір «ШАБАШ», який на нагородженні «Оскар» став найкращим курінним табором року, а к.ч.22 ім. М.Підгірянки найкращим у станиці. Таборова футболка з «Шабашу» одержала статус найкращої пластової футболки на «Дні пластуна 2007» у Львові. А на 4-й Крайовій спартакіаді в Івано-Франківську дівчата в нелегкій боротьбі зайняли почесне 2-ге місце.
Пластування юначок 22-го куреня завжди було насичене, яскраве та багате на пригоди. Це різноманітні акції, поїздки, мандрівки, вишкільні табори,СВ, вишколи екстримально-практичного пластування SOS.
А цього року 95-ліття Пласту, висадка каштанів, ЮМПЗ
« А час летить не стримує галопу…». Багато хто з колишніх підгірянок пішов з куреня та Пласту… хтось вийшов заміж… З’явилися нові… В лютому 2007 року створились “Полум’яні гревілеї”.Влітку підгірянки відбули станичний табір “Фама”.
22 вересня того ж року відбулась посвята нашого прапора, того ж дня курнінь прийняв з новацтва рій, який в юнацтві став називатись “Дріади” .
В 2008 році відбувся третій курінний табір “Рейс 22 Р.М.”, таборова футболка з якого стала найкращою таборовою футболкою на станичній акції “Оскаранація 2008″ .
В вересні в курені з’явився ще один гурток “Чортополохи”.
Останні 3 гуртки, прийшли на зміну “Язикатим хробачкам” та “Ериніям” , які протягом останніх трьох років стали старшопластунками .
в 2009 відбувся міжкурінний табір “148 Мбіт/сек” в ньому взяли участь юначки ще 70 і 56 куренів…
В 2010 році звязковою стала ст.пл. Леся Рудчук .
Відбувся 4 курінний табір “Без тих інших”.
Юначки гарно відзначились на крайових і міжкрайових таборах.
Підгірянки далі відвідують крайові й станичні акції залишаючи слід в серці кожного…
Так восени 2010 р. завоювали 1 місце на крайовій акції “Осінній Рейд”.
2011 рік почався вдало. Курінь почав займати почесні місця чи не на кожній станичній акції, а також залишив слід в пам’яті кожного участика ДП 2011.
І надалі підгірянки покоряли нові вершини, як наприклад виграли саничне “Свято Весни”.
Прийшло літо, відбувся курінний виховно-вишкільний табір “За межею”. Знову наші юначки відзначаються на крайових і міжкрайових таборах…
Але попри усі ці і значні, і не дуже перемоги на пластовій арені, найважливішим здобутком куреня за ці 17 р. є те, що ім.’я М. Підгірянки не стало забутим, а прізвище Підгірянка асоціюється не лише з народною вчителькою, видатною дитячою поетесою, та просто чудовою жінкою, а й спортивними, мистецькими та інтелектуальними дівчатами, які запам’ятовуються на кожній акції чи таборі, які відвідують.No Comment

"22 курінь УПЮ ім. Марічки Підгірянки" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу