Спогади про перший юнацький курінь Донеччини ім. С. Стебельського

Радий, що багато хто відгукуються на цей блог. А ще більше радий, коли читачі самі пропонують матеріали для публікацій. Сьогодні познайомимося з історією Пласту на Донеччині, зокрема – історією одного з перших юнацьких  куренів ім. С. Стебельського.

* * *

ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ

Якось на сходинах мої юнаки (сьогодні – курінь ім. М. Кривоноса, Станиця Київ), які вже пластують понад 6 років, згадуючи своє недовге, однак, героїчне минуле, свої здобутки та поразки, одним словом, захоплюючись своєю історією, запитали в мене, – а що ж я пам’ятаю зі свого юнакування? Особливо їх цікавило те, як жив мій юнацький курінь, до чого прагнув і чому він тепер вже “в історії”. Здавалося б такі невинні запитання, та яку бурю емоцій і спогадів вони підняли в моїй душі.

Підг. кур. ім. С. Стебельського

Ще довго після сходин та й навіть зараз я знову і знову подумки відтворюю події того часу, намагаюся проаналізувати та зрозуміти, що врешті сталося. Так, минуло багато років, я вже далеко від тих країв, але Чому, ставши виховником і створюючи новий юнацький курінь, я не згадав про свій власний і не доклав зусиль до його відновлення?!

Вдивляючись зараз у 90-ті роки і згадуючи свій перший табір «Лісова фортеця», де відбулись мої перші кроки  пластового життя, я, на жаль, не можу відповісти на це запитання.

Хочеться думати, що я не просто знаходжу собі виправдання, описуючи цю історію, а намагаюсь пролити трохи світла на події того часу.

Події, якими я пишаюсь і гордий своєю участю у творенні історії куреня ім. С. Стебельського. Можливо комусь це буде здаватись не таким вже й цікавим, але на той час і в тому середовищі – це був справді «великий крок», що вплинув на історію розвитку Пласту на Донеччині.

Відзнака табору

Гутірка на таборі «Лісова Фортеця»

Будівництво брами

Служба Божа на таборі «Лісова Фортеця»

Історична довідка підготовчий курінь ім. Степана Стебельського

  • 1994 – заснування підг. кур. ім. С. Стебельського (барви куреня червона та жовта). Першим зв’язковим стає ст. пл. Руслан Козубей. До праці у новому курені долучились члени гуртка В’ячеслава Олійника: Вадим Бойшенко, Єгор Тєрєхов та С. Хома. Заняття проводились в українській школі № 65. У тому ж році було проведено спільно з пластунами Первомайська «Листопадовий зрив» та «Різдвяний вечір»
  • Весна 1995 – проведено гурткові мандрівки до Великоанадольського лісу та у травні – 3-денну водну мандрівку по Сіверському Дінцю, приурочену до Дня ВМФ України
  • літо 1995 – проведення першого пластового юнацького табору на Донеччині «Лісова Фортеця» (комендант Р. Козубей)
  • 1995 – Участь юнака куреня Є. Терехова у скаутському Джемборі у Нідерладнах
  • Осінь 1995 – юнаки куреня вперше взяли участь у радіоджемборі «Джота»
  • весна 1996 – участь куреня у Святі Весни Станиці Київ, обов’язки зв’язкового переймає ст. пл. Сергій Хома
  • 1996 – Проводяться гурткові мандрівки
  • весна 1997 – організація курінної мандрівки «Свято Весни»
  • літо 1997 – участь юнацтва у Європейському скаутському Джемборі у Празі
  • з 1998 – практично припиняється діяльність куреня, хоча Станиця Донецьк з цього року отримує нове дихання та розпочинається новий підйом та розвиток осередку

КВ куреня на Джемборі 1996, Невицьке

Курінна мандрівка, осінь 1996

Свято Весни 1997

Участь членів куреня у Джемборі в Празі 1997

Здавалось – коротка історія одного юнацького куреня, але скільки подій у ці роки вміщено. І навіть сьогодні важко усвідомити величезну роль цього маленького утворення (це якщо подивитись з боку) на просторах Донеччини.

* * *

Читати схожі дописи: виховництво, юнацтво.

3 коментарі

(Обов’язково)
(Обов’язково, не публікується)

"Крок за кроком до 100-річчя Пласту!" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу