12 квітня 2011 – 99 років від дня складання першої Пластової Присяги

12 квітня 2011 року – відзначаємо 99 років від дня складання першої Пластової Присяги. Ця визначна подія відбулася в Академічній гімназії в м. Львові. А виховником першого гутка був д-р Олександер Тисовський.

Мені спало на думку зробити публікацію про один із символів Пласту – його Герб – Пластову Лілейку.

Тож я познаходив (які мав по різних архівах) різні виконання Пластового Герба. Сподіваюся, вам буде цікаво.

Одне з виконань пластової лілеї у авторстві Роберта Лісовського

А хто має ще інакші лілейки – діліться;)

Відзнакою всього українського Пласту є український Тризуб і біла трилиста лілея, по-мистецьки сплетені в одну гармонійну цілість. Трилиста лілея – це відзнака скаутів у всьому світі, у різних країнах по-різному поєднана із іншими символами.

Цей герб став символом ідейної єдності цілого пластового руху – на рідних землях та поза їх межами. Три листки лілеї пригадують три головні обов’язки пластуна, а тризуб вказує на те, що Пласт – це українська організація молоді.

Форму і спосіб сплетіння тризуба з лілеєю придумав один із приятелів пластової молоді – Мирон Федусевич, вчитель середньої школи. Мистецьке оформлення надав митець-маляр Роберт Лісовський. Пластовий герб, як офіційний знак, використовують пластові проводи, старшини й установи на прапорах, печатках, офіційних виданнях, документації тощо.

Пластуни, що склали пластову присягу, носять його як відзнаку приналежності до Пласту, згідно з приписами про пластові відзнаки.

3 коментарі

(Обов’язково)
(Обов’язково, не публікується)

"Крок за кроком до 100-річчя Пласту!" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу