»

Тра 24

Домів

У часи суцільної глобалізації і взаємного розчинення культур, цінностей і народів, для держави, яка тільки-но відстоює свої позиції на світовій політичні арені, як ніколи важливо віднайти, культивувати та вберегти свою самість, своє ядро, те, що творить її унікальність та внутрішню ідентичність . Саме тому, становлення і розвиток Етнопластування як напряму є необхідним, для гармонійного розвитку молоді, творення міцних сімей, що базуються на споконвічних цінностях і, як наслідок, формування української держави. Адже усе починається з сім’ї, зі знання своїх традиції, свого роду. З розуміння і прийняття СВОГО, того забутого і загубленого десь між мережами, переформолюваннями та підставними споживацькими цінностями.

Етнопластування – це не «повернення» у кам’яну добу, це не відмова від здобутків цивілізації, це не заперечення сформованих соціальних принципів і сучасної життєвої схеми. Етнопластування – це, перш за все, самоусвідомлення і саморозуміння. Самоусвідомлення Жінки – як хранительки традицій (національних і родинних), родинних надбань, охоронниці сім’ї та роду. Як Берегині. Жінки, що береже і примножує знання, плекає та формує традиції – у сім’ї і, як наслідок, державі. Самоусвідомлення Чоловіка – як відповідального за знання ремесла, як дослідника, як охоронця знань і наставника.

Наша філософія – це філософія наших предків, перевірена віками, закарбована у нашому генетичному коді, незмінна, справжня.

Етнопластування – це повернення принципів збереження сімейних традицій жінкою та чоловіком.  Це збереження основних духовних функцій сім’ї: жінки – берегині. А з міцних і гармонійних сімей – формується міцне і гармонійне суспільство.

Марія Олійник – Мудра

"Референтура Етнопластування" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу