«

»

Жов 04

11-13 березня в Дрогобичі відбувся Четвертий Вишкіл Української міфології

11-13 березня за сприяння куреня «Степові Відьми» відбувся Четвертий Вишкіл Української міфології. Цього разу в Дрогобичі вдалось зібрати 27 бажаючих поглибити свої знання в сфері української міфології. Серед них були представники Львова, Дрогобича, Тернополя, Луцька, Хмельницького, Самбора та Козови.

Цьогорічною темою був обрядовий календар. Таким чином за час Вишколу учасники мали змогу прожити цілий святковий рік. Почали зі старослов’янської новорічної весни, відсвяткували Великдень, Зелені свята, Івана Купала, Спаса, дізнались про традиції обжинків та українського весілля, побували на справжніх Андріївських вечорницях, змайстрували Різдвяні прикраси, поспівали народних пісень та дізнались про інші давно забуті звичаї наших прадідів.

Окрім традиційних гутірок та цікавих майстерок, цього річ учасники мали змогу поспілкуватись зі священиком. Отець Ростислав з церкви Святої Трійці, що в Дрогобичі, радо відповів на всі питання.

Приємно, що серед них учасників були і нові учасники і такі «постійні клієнти», як пластун скоб Володя Литвин. Він був на Вишколі вже втретє: «Мені ці вишколи дуже подобаються з багатьох причин. Одною з них є тепла атмосфера, дуже вільна і розкута форма спілкування і з проводом , і з учасниками.  Завжди є нові і ті самі люди на вишколах і це дуже приємно. Можна поділитись своїми знаннями і дізнатись багато нового».

Схожа ситуація і в Бориса Явіра, одного з найстарших і найдосвідченіших учасників вишколу: «Я з юних років цікавлюся витоками свого народу і тому, коли випала нагода, минулого року поїхав на вишкіл української міфології. Мені сподобалася атмосфера вишколу, творчий підхід організаторів та їхнє конструктивне ставлення до кожного учасника. І тому, прочитавши про новий вишкіл, я відразу знав, що зголошуся. Серцем чув, що, крім хорошої компанії, я побуду в середовищі своїх однодумців, тих, кому небайдуже наше коріння».

Уляна Божик з Зарицьких зголошувалась неодноразово, але в останній момент виникали якісь труднощі, то ж на Вишколі була вперше: «Взагалі я дуже ціную всі традиції, – розповідає вона. – мистецтво, фольклор українського народу і мені це подобається, незважаючи на думки оточуючих. Захотіла поїхати на Вишкіл Української Міфології через те, що там подають цікаву інформацію і, як на мене, то так набагато простіше, аніж читати гору книжок».Ми, в свою чергу, з нетерпінням чекаємо нового вишколу і нових учасників.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

"Референтура Етнопластування" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу