Етноколесо

Все тільки починається…

    Дев’ять  незабутніх ранків та вечорів, дев’ять імлистих світанків та багряних заходів сонця на фоні паруючих гір. Дев’ять чудових днів на гостинній гуцульській землі під рясними дощами та гарячим космацьким сонцем. Дев’ять днів справжньої дружби. Зрештою, дев’ять днів прожитих в колоритному вирі нашого ЕТНОКОЛЕСА, що з кожним днем набирало все більших обертів. Дев’ять днів на вершині, де кожен новий день відкривав для нас щось нове та цікаве. Саме таким мені запам’яталося цьогорічне ЕТНОКОЛЕСО. Якимось дуже теплим, родинним та затишним.

Тепер, коли ці девять днів нашого спільного таборування позаду, розумієш стільки праці було докладено, щоб наше ЕТНОКОЛЕСО «закрутилося» і стільком людям варто подякувати за ці спільно прожиті миті. Перш за все хочеться подякувати Любі Журко – нашому комендантові, без якої напевно нічого б цього не було, яка не побоялася взятися за такий масштабний табір, робота над яким тривала більше ніж пів року, і яка зуміла зробити з проводу справжню команду. Також дякуємо Юліані Базарник (заступнику коменданта по програмі) та Тетяні Бей (заступнику коменданта з організаційних питань), які допомогли втілити цей табір у життя та зробити його цікавим і комфортним для учасників.   Дякуємо нашій чудовій бунчужній – Білочці (Софії Каїнській), котра кожного дня заряджала нас позитивом та дбала про те, щоб учасники не втрачали хорошої фізичної форми) Дякуємо також людині, завдяки якій ми не мокли на кухні та під час гутірок – нашому господарнику Олегу Говдяку. Дякуємо за смачні сніданки, обіди та вечері нашому інтенданту Галині Матвіїв а також Олі Гузьо та Оксанці Мороз за їхню героїчну працю на кухні) Ще хочемо подякувати нашому «другому» бунчужному, що грає на шістьох музичних інструментах, та одночасно примудрявся грати на двох з них, співати, розважати нас на ватрах і при тому ще й знімати відео та робити фотографії; автору нашого промо-ролика, що на ЮМПЗ був визнаний найкращою презентацією табору – Лесику Качинському. Щиро дякуємо, за те, що почували себе у безпеці нашій охороні, фотографу, відеооператору, та й зрештою людині, що завжди готова допомогти Володі Василишину. Нарешті переходимо до найголовнішого – до наших виховників, що постійно були поруч з учасниками, всіляко допомагали і підтримували їх. Дякуємо Дзвінці Загайській, нашій неперевершеній майстрині, що без перебільшення творила атмосферу цього табору. Дякуємо Марічці Баглай та Катрусі Вовк за позитив і постійну усмішку, що не сходила з їхніх облич. Дякуємо Марті Томахів за чудовий таборовий гімн, Юлі Вонітовій за те, що дуже сумлінно дбала про всіх своїх пацієнтів. Дякуємо Назару Домбровецькому та Марічці Рехман за гарний настрій та ініціативність. А також дякуємо трьом нашим виховницям з діаспори Ксені Гентиш (США), Олесі Левицькій (Канада) та Марині Крицкалюк (Німеччина) за підтримку, сумлінну працю і за те, що вони чудово влилися в нашу команду. Висловлюємо подяку сільському голові Космача – пану Дмитру Пожоджуку за гарний прийом на космацькій землі та опіку. Є ще дуже багато людей, які більшою чи меншою мірою долучилися до створення цього табору і яким ми щиро вдячні за допомогу.

Зрештою, дякуємо нашим учасникам, за те, що Ви такі є, за ці спільно прожиті дев’ять днів на ЕТНОКОЛЕСІ. Дякуємо Вам за чудову атмосферу, бо всі знають, що атмосферу на таборі творять учасники; за те, що навіть у найважчі хвилини Ви не падали духом і посміхалися.  Дякуємо за те, що Ви всі такі різні і не побоялися проїхати сотні а навіть тисячі кілометрів з Києва, Нью-Йорку, Мюнхена, Львова, Тернополя, Сієтлу до Космача, щоб пізнавати українські звичаї та традиції, навчатися наших пісень.  І наостанок, хочу пригадати Вам слова пані Анни, майстрині в якої ми вчилися малювати писанки –  «Сьогодні для мене другий Великдень, бо є ще стільки українців в світі, що знають українську мову і хочуть знати свої звичаї…» Запам’ятайте ці слова, бо поки є Ви, доти буде Україна і українська мова, чого б там хто не говорив.

І не сумуйте, що табір закінчився, бо все тільки починається…

  Щиро ваша Оля Лис

Щоденник табору

“Етнографічний табір “Етноколесо”  відбувався з 9 по 18 серпня 2012 року в околицях с.Космач Івано-Франківська обл. Щоб відчути усю атмосферу табору,яка панувала ці дні з нами Ви можете ознайомитись з щоденного опису. Отож,котимось з Етноколесом: Трохи вражень з нашого «дотаборового таборування». Бо хоча табір лише сьогодні 9.08 стартував провід уже встиг пережити свій таборовий екватор) …

View page »

"Референтура Етнопластування" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу