Сьогодні публікуємо матеріали, що пояснюють, як впливає відсутність базових економічних знань у дітей та молоді на економіку країни. 

Близько 30% української молоді залишається без роботи. При цьому мало хто наважується відкрити бізнес, ще менше молодих підприємців успішно розвивають власну справу. Що заважає розвиватися молодіжному підприємництву в Україні, обговорювали під час “круглого столу”, який пройшов в Харківській філії Інституту Горшеніна у вересні 2011 року.

На думку виконавчого директора Союзу молодих підприємців Дмитра Веркуша, головна проблема – помилкове уявлення про підприємця в українському суспільстві. «На сьогодні в українському суспільстві підприємець розглядається не як людина, яка дуже багато працює, працевлаштовує людей, платить податки, допомагає державі містити пенсіонерів і усіх інших, – говорить Веркуш. – Він розглядається як людина, яка десь щось узяв, щось продав, запрацював, побудував собі будинок, квартиру купив, поїхав відпочивати, поки усі працюють».

Ні школа, ні ВНЗ не формують у молодих людей підприємницьких якостей і навичок, вважає директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва при ХОГА Денис Ткачев. Саме тому проблеми виникають, як тільки людина зареєструвалася підприємцем. «Тому, що він найчастіше не знає, куди йти, які податки платити, які терміни здачі звітності, як працювати з банками, де шукати своїх контрагентів і споживачів» – вважає Ткачев.

У рамках “круглого столу” були презентовані результати всеукраїнського дослідження на цю тему, проведеного ГО “Молодіжна альтернатива” за підтримки Національного фонду підтримки демократії. Його результатом стала розробка пропозицій для органів державної влади, міністерств, відомств і органів місцевого самоврядування, впровадження яких могло би стати значним проривом в питанні захисту прав молоді і реального сприяння працевлаштуванню.

Маючи комплексну державну програму розвитку молодіжного підприємництва, можна сподіватися на системну інституційну його підтримку. Але у час, коли її впровадження скоріше не є пріоритетом внутрішньої політики України, її ефективна реалізація залежатиме передусім від готовності та ініціативності підприємливої молоді. За сьогоднішніх умов тільки самоосвіта та просвітницька діяльність громадських організацй здатні змінити цю ситуацію, вважають спеціалісти.

Джерело: Молодіжна Альтернатива

Leave a Reply


You must be logged in to post a comment.