“Ті, що греблі рвуть ” – так у 1926-27 році пластунки із гуртків “Меви”, “Рожі” і “Ластівки” з 2-го куреня УПЮ ім. Марти Борецької у Львові назвали свій старшопластунський курінь. Назву куреня взяли вони з “Лісової пісні” Лесі Українки.
Курінна ідея – Ті, що греблі рвуть на застоялих водах громадського життя
Греблі активні не тільки в курені, а й в Пласті та громаді. Вони не просто працюють в усталеному порядку – вони щораз шукають нові і нові шляхи для вдосконалення існуючого стану речей, вони є першопрохідцями – тими, хто прориває «греблі» – труднощі і кого ніщо не може зупинити на шляху до поставленої благородної мети.
Курінний клич – “ГЕЙ РУП!” Цей вигук уживають робітники при тяжкій праці. Греблі зривати нелегко, тому вигук добрий, щоб полегшити роботу.
Патронеса куреня – Леся Українка
Курінна Хроніка – Лісова Пісня
Курінне видання – «Пльоткар»
Курінна пісня – «Чи знаєш ти найкращу в світі пісню»
Курінна Рада – Великий Вир
Позачергова рада – Раптовий Вихор
Ступені в курені:
0 – Кандидатки – зацікавлені куренем
І – Ті, що гатки рвуть (Гатки),
ІІ – Габенята
ІІІ – Габи (від гуцульського – «хвиля»), або Ті, що греблі рвуть (дійсні членки куреня).
Іспити, через які проходить кандидатка – “Габи нею крутять”
Курінні барви: коричнева (бронзова), срібна і блакитна.
Курінні хустки – дівчата на ступенях мають хустку блакитної барви з коричневою (бронзовою) та білою смужками по периметру. Дівчата на найвищому ступені – хрещені Габи – носять старшопластунську крайку в пластових барвах (основа – темно-зерена).
Курінне назовництво:
Курінна – Люта Габа (від гуц. «Велика Хвиля»)
Заступниця курінної (Суддя) – Сувора Сова
Писар-редактор – Перелесник
Скарбник – Та, що в скалі сидить (Скальник)
Референтка кандидаток – Гірська Метелиця
Старійшина куреня – Старий Дуб
Чоловік чи хлопець Греблі – Любасик
Дітки – Чічі
Дійсні членки куреня – Габи
Членки на ступенях – Гатки, Габенята
Осередок куреня – Плавня
Гребля, що пластує поза осередком – Банувальниця
Напрями роботи куреня:
- Виховна праця в УПН та УПЮ – розробка методичних матеріалів, проект «100 сходин для УПН та УПЮ», переведення таборів для УПЮ (доручення до таборі по осередках та в проводи крайових таборів) та УПН (Літопис Рідної Землі).
- Адміністративна ділянка, виховання якісних кадрів для УСП – спільно з КБ УСП розробка програми вишколу адміністраторів Пласту, переведення вишколів для УСП (зокрема КВДЧ та Вишколу адміністраторів), референт ура ШБ, виконання обов’язків пластових адміністраторів по своїх осередках та крайових органах, популяризація Пласту серед дорослих людей з громади.
- Культурологічна праця – крайовий табір для УСП “Коло”, наповнення україномовної Вікіпедії якісними статтями про відомих та маловідомих українців, явища української культури, мистецтва, пошуково-історична праця, інструкторство в даній ділянці.
В перспективі, за наявності відповідних професіоналів серед членства, можливе відновлення спортивного та медичного напрямку діяльності, які активно розвивалися Греблями в 40-50 рр. ХХ століття.
По цей бік ріки ви можете знайти компанію для прориву гребель. Праця ця клопітка і потребує неабияких зусиль та умінь.
Де вода тече там камінь круглий)
Якщо ти молода, активна, незалежна, креативна, дієва, готова до цікавої корисної роботи пластунка, твої греблі чекають на тебе! Прийди та порви їх разом з нами=)))
Гей-Руп!!!
This page has the following sub pages.
Напишіть відгук
You must be logged in to post a comment.