2-3 квітня відбувся перший вишкіл для членів Міжнародної служби Пласту

На початку весни, коли все навколо розцвітає, відбувся перший вишкіл для членів Міжнародної служби Пласту.

Метою вишколу було показати усі можливості, які дає міжнародний скаутинг, адже здебільшого всі знають про Джемборі, як єдиний спосіб співпраці зі скаутами у всьому світі, але це далеко не так. Отже, кожен учасник вишколу міг почерпнути для себе щось цікаве і обрати саме ту ділянку міжнародної служби, яка найбільше йому підходить, і яку він розвиватиме. Учасниками вишколу були, як члени міжнародної служби, так і пластуни, котрі проявили бажання ними стати. Тепер міжнародна діяльність буде розвиватись у Лутугине (Луганська область), Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді та Львові, адже саме ці станиці були представлені на вишколі.

Як результат вишколу ми отримали :

  • нову, потужну Міжнародну Службу, яка активно працюватиме для розвитку ділянки міжнародних звязків
  • запалили ідеєю міжнародної діяльності багатьох пластунів

Програма вишколу була насичена гутірками, рольовими іграми, дискусіями, воркшопами та опен-спейсами (тепер ми знаємо, що означають ці два останні слова :)

Особливості НОСУ, термінологія скаутингу, ділове листування, техніка перекладу, мистецтво дипломатії, структура WOSM, WAGGGS, історія зустрічі Бі-Пі з його дружиною – і це далеко не всі знання, якими можуть похвалитися учасники.

На вишколі панувала надзвичайно позитивна атмосфера, море посмішок, хвиля позиву буквально накрила усіх. Але все повинно закінчуватись, і тут згадується афоризм Ліни Костенко «Кожен фініш – це по суті старт». Почалась нова сторінка в історії Міжнародної Служби Пласту. І саме від цих людей – учасників буде залежати подальше написання тієї книги – міжнародного пластування.

Дякуємо учасникам за гарний настрій та бажання щось змінити, та й зрештою, за те, що прийшли/приїхали/приплили, а не надали перевагу опції «навчання». А також, проводу за чудові гутірки, за те, що показали шляхи реалізації себе у МС, за ті знання, які тепер можна нести в пластове суспільство.

Автор: Наталка Медвідь, Станиця Львів

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу