Ромський проект: на старт, увага, марш!

Автор: ст.пл.вірл Оленка Галушка, ЧХ

Ми повернулися зі Словаччини, куди їздили перебирати досвід ромського скаутингу. Даний візит здійснювався в рамках проекту “Скаутинг для ромів в Україні”, який реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Делегація складалася із 14 осіб: пластунів та ромських активістів.

Перші враження про цих людей: так, вони інші, ніж ми, у них дещо інше сприйняття світу, погляди на життя… Але аж ніяк не гірші! Вони плекають ромську культуру, і в той же час поважають українську. Їм було надзвичайно приємно, що ними зацікавилися українці, вони готові співпрацювати і йти на контакт, допомагати і засновувати скаутські гуртки.

9 хлопців та дівчат (непластунів) – активісти ромських організацій, стипендіати МФВ, студенти ВНЗ Закарпаття та Одещини, двоє із них взагалі не є ромами, а українці, яким просто цікаво займатися з ромською молоддю.

Діти, з якими вони займаються в своїх організаціях, вчаться в школах, уміють читати та писати, живуть у будинках, не жебрають.

Ромська українська делегація спільно з ромськими скаутами Словаччини


Серед делегатів були дві внучки барона – по них видно, що вони внучки шанованого пана :)

В програмі була зустріч із ромськими скаутами Словаччини, на які колоритний Банджі розповідав про те, що він у скаутингу уже всі зірки з неба познімав і сам уже може вчити словаків скаутської методики. Словацькі скаути (не роми) провели нам тренінг, у якому попередили про можливі труднощі запуску даного проекту, а також поділилися власним досвідом.

Я розумію, що зробити скаутів із ромів буде складно спочатку, але я бачу бажання і зацікавлення в очах цих людей… Одним словом, я свої стереотипи ламаю, і я готова працювати над тим, щоб інтегровувати ромів до українського суспільства. І мені щиро прикро, що усіх ромів асоціюють лише з вокзальними сім’ями прохачів (саме через такі стереотипи українцям не хочуть видавати віз до інших країн, адже у нас “лише емігранти-чорнороби та емігрантки-повії!”).

Ромська українська делегація спільно з пластунами, Кошиці, Словаччина

Скаути – робимо цей світ кращим. Зробимо?

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 коментар to “Ромський проект: на старт, увага, марш!”

  1. [...] Ромський проект: на старт, увага, марш! [...]

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу