Пластовий вертеп під час «Тижня Українсьої Культури», або як ми провели час в Ризі (неофіційна версія)

Автор: ст.пл.вірл. Софія Каїнська, СВ

11 лютого 16 пластунів зі Львова та Ужгорода вирушили у чарівну Ригу, столицю Латвії. У ці дні саме тут тривав тиждень української культури. На цей фестиваль нас запросив Український Центр молоді та дітей Латвії, щоб представити український вертеп.

За підготовку делегації відповідали ст.пл. Володимир Токач, ЦМ, та ст.пл.вірл. Софія Каїнська, СВ.

Проїхавши безліч кілометрів, 12 лютого із самого ранечку вже були на місці, поселились у хостел   «Tiger», що знаходиться за 5 хв від Залізничного Вокзалу та 7 хв від центру міста (хороший, привітний stuff та приємний інтер’єр, радимо :).

Далі – смачний сніданок в українському кафе «Дніпро», в якому й проходило все наше подальше харчування.

Пів 12 вже вирушили у приміщення Малої Гільдії, де й провели генеральну репетицію нашого вертепу, а також роздивились урочисте приміщення, отримали насолоду від  його чудової архітектури  та інтер’єру.

О 14 розпочався святковий концерт «Українські Зимові Свята», у рамках якого й виступив вертеп із 13 юначок та 1 юнака з куренів ч. 8 ім. Ольги Басараб, ч. 36 ім. Анни Ярославни, ч. 38 ім. Миколаї Божук, ч. 44 ім. Зеновії Франко, ч. 45 ім. князя Федора Корятовича.

Опісля, спільно із нашою діаспорою ми бавились у гру «Гуцулка», яка сподобалась від наймолодших до найстарших учасників фестивалю ;)

Підтримуючи акцію-марафон «100 фото до 100 річчя Пласту» склали цифру «100» у залі Гільдії.

Пообідавши після вертепу,  ми почимчикували у наш хостел,  де почалась «бійка» за 2 нетбуки, 1 електронну книжку та телефон з Wi-fi  для звітування батькам що з нами усе добре та відпочили від насиченої доби.

Ранок 13 лютого почався чергами в туалети, оскільки всі 16-ро прокинулись фактично в один момент.

Сніданок у «Дніпрі», цікава  екскурсія містом від нашого друга Артема, другий виступ вертепу у компанії, яка фінансує тиждень української культури у Ризі, обід і… вільна програма. Тут ми розділились на 2 групи. Пишу, куди  «витратила» час «Восьма Кімната» – прогулянка вечірнім містом, закупи сувенірної продукції (пахуче хендмейдне мило користувалось такою популярністю серед юначок, що  навіть я наступного дня на нього спокусилась, хі-хі). Чудовий веселий вечір закінчився у «Double Coffee», де ми насолоджувались десертами, теплими дружніми розмовами та щирим сміхом.

Щасливі повернулись у наш «Tiger» та чекали наступного дня.

Вранці, 14 лютого, поснідавши, відправились у Музей історії та мореплавства Риги, де провели близько 2 годин у дев’ти залах, із захопленням слухаючи приємну жіночку-екскурсовода та роблячи купу фоток. Останні покупки – і сідаємо  в автобус.

Побажати щасливої дороги та подарувати цукерочки-валентинки прийшли п. Оля та п. Оксана, ініціатори нашого приїзду.

О 15 годині покинули чарівну казку, виїхавши додому з масою приємних емоцій.

8 ранку – привіт, Львове, ми повернулись!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу