Найважливіші події Скаутингу у 2011 році

Міжнародна Служба Пласту, як ви вже знаєте, поповнилася новими членами. Ось вони вже і переклали чудову новину про найважливіші події 2011 року за версією ВОСР. Дякую Вікторії Івасик та Оксані Яцюк. Читайте :)

Сім блискучих подій 2011 року – ВОСР спогади року, що минув.

2011 рік був вирішальним роком для ВОСР з багатьма глобальними подіями та ініціативами. Протягом року Світовий Скаутинг спромігся успішно організувати три величезні світові скаутські події: 11 Світовий Скаутський Молодіжний Форум, 39 Світова Скаутська Конференція, 22 Світове Скаутське Джемборі. Світовий Скаутинг також
запустив у хід ключову ініціативу ” Посланці Миру”.

Тут подається опис ключових подій і досягнень ВОСР минулого року.

1.  11 Світовий Скаутський Молодіжний Форум, Блуменау.

11 Світовий Скаутський Молодіжний Форум відбувався у “Hotel Vienna Park” у Блуменау, Бразилія 3-6 січня 2011р. У форумі взяло участь 181 учасників із 66 Національних Скаутських Організацій із 6 регіонів ВОСР. Уперше за історію Світового Скаутингу, форум транслювався в прямому ефірі на сайті. Протягом 4 днів сторінку форуму онлайн відвідали більше, ніж півміліона разів.

Учасники обговорювали і обмірковували над питаннями Світового скаутингу, побудованими навколо двох тем: права молоді та Всесвітній Скаутський Рух. Як результат обговорення, Молодіжний форум презентував 25 рекомендацій  Світовому Скаутському Комітету. Тут ви можете скачати звіт з 11 Світового Скаутського Форуму.

2.  39 Світова Скаутська Конференція у Курітібі.

39 Світова Скаутська Конференція проходила з 10-14 січня 2011 року у Курітібі, Бразилія. Конференцію організувала  União dos Escoteiros do Brasil (асоціація скаутів Бразилії), де взяли участь 918 учасників із 138 країн. Темою конференції була  “Leaders of Innovation” (Лідери Інновацій). Світова Скаутська Конференція є керівним органом (генеральною асамблеєю) Світового Скаутингу і складається з усіх членів Національних Скаутських Організацій (НСО).

Також конференція обрала 6 нових членів до Світового Скаутського Комітету, які приєдналися до шести обраних з минулої конференції у Кореї (2008р.), щоб сформувати новий Комітет на наступне триріччя (2011-2014). Світовий Скаутський Комітет є виконавчим органом ВОСР і відповідає за виконання  рішень, прийнятих Світовою  Скаутською Конференцією, що відбувається кожні три роки. Цього року на Конференції у Бразилії був підведений підсумок 30 відповідних рішень. Наступна Конференція відбудеться у Словаччині у 2014р.

3.  22 Світове Скаутське Джемборі, Крістіанштад.

22 Світове Скаутське Джемборі тривало з 27 липня до 7 серпня 2011р. у Крістіанштаді, Швеція. Це було найбільше Світове Скаутське Джемборі у історії Світового Скаутингу з присутністю понад 40000 скаутів (віком від 14 до 17 років) із 146 країн. Тема шведського Джемборі  – “Simply Scouting”.

Близько 8000 членів IST (International Service Team), повнолітніх волонтерів з цілого світу, допомагали організовувати та проводити Джемборі для скаутів. Програма пропонувала широкий вибір активітетів і надавала велике значення участі молоді у всіх атракціях, забезпечуючи співпрацю з іншими учасниками і можливість пережити атмосферу щоденного життя Джемборі.

Люди з усього світу слідкували за Джемборі у Швеції через сайт Джемборі та соціальні мережі. Для тих, хто не зміг приїхати до Швеції, але хотів поринути у пригоди, що тут відбувались, спеціально було розроблено онлайн трансляцію джемборівських активітетів.

Продовжуючи з попередніх Джемборі ВОСР запустив Світовий Скаутський Центр, робота якого демонструвалася всім учасникам та відвідувачам Джемборі. Спільно з Шведськими гайдами та Скаутською Радою ВОСР організував одноденну міжнародну конференцію ”Забезпечення дітей від шкоди”, котра включала кілька воркшопів, щоб поділитися скаутським досвідом у захисті дітей. Наступне джемборі відбудеться у
Японії 2015р.

4. «Посланці миру» – нова ключова ініціатива  ВОСР.

28 вересня 2011, ініціатива «Посланці миру» офіційно стартувала в Джидді, Саудівська Аравія. «Посланці миру» є глобальною ініціативою ВОСР, яку підтримує Світовий Скаутський Фонд, і має два елементи: «Посланці миру» Глобальна мережа і «Посланці миру» Фонд Підтримки.

Глобальна мережа  – це інструмент для зв’язку cкаутів. При користуванні соціальними медіа, Мережа дозволяє скаутам демонструвати їх службові проекти і зустрічатися онлайн, щоб ділитися ідеями, розповідати історії і працювати разом для підтримки миру в їхніх спільнотах. Фонд підтримки «Посланці миру» забезпечить фінансову підтримку для проектів та скаутських ініціатив по всьому світу. Фонд дає можливість скаутам з бідніших країн реалізовувати життєво важливі проекти, що зможуть змінити соціальне середовище. Фонд також підтримує проект  управління по створенню потенціалу НСО і регіональних бюро.

Через 10 років планується охопити даною ініціативою 20 мільйонів скаутів.  Якщо ви хочете дізнатися більше про «Посланців миру», про оновлення та останні розробки ініціативи, то відвідайте дану сторінку.

5. 54-те Джемборі в Повітрі і 15-те Джемборі в Інтернеті.

15-16 жовтня 2011 року відбулися 54-те JOTA (Jamboree On The Air  – Джемборі в Повітрі) і 15-те JOTI (Jamboree On The Internet – Джемборі в Інтернеті). Щорічно JOTA-JOTI відбуваються на треті вихідні жовтня, під час яких сотні тисяч скаутів і гайдів зі всього світу спілкуються один з одним через Аматорську радіостанцію чи використовуючи Інтернет-чат. Тема цьогорічної події  була: «Мир, довкілля і природні катастрофи». Освітні активітети були організовані з метою допомогти учасникам думати, дискутувати і діяти відносно цих проблем.

JOTA-JOTI є також можливістю для кожного дізнатися та спробувати взяти участь у нових проектах та нових програмах від НСО по всьому світу, а також завести собі  нових друзів. Однак, вплив такого ділення досвідом є набагато ширшим ніж може бути зафіксованим з допомогою офіційного звіту.

Одним таким прикладом є те, як ці роки ведуть нас до партнерства з ShelterBox – міжнародною організацією з допомоги у випадку стихійних лих, яка вклала чимало в створення освітніх матеріалів для події і допомогла виховати у багатьох скаутах навики необхідної реакції на стихійні лиха. Активітети включають дуже захоплюючу гру-моделювання «Землетрус у Скаутландії»: для того, щоб змоделювати настільки реалістично, наскільки можна, хаотичну ситуацію після землетрусу.

Скаути з Туреччини зареєстрували дуже велике число учасників JOTA-JOTI (що вже стало нормою для Туреччини в останні роки). Не лише завдяки збігу скаути  з Туреччини (поряд з Португалією та Малайзією) взяли на себе ініціативу у моделюванні ситуації. Те, що трапилося декілька тижнів пізніше було швидше нещастям, однак скаути зробили позитивний вклад у викличній ситуації: Туреччина пережила жахливий землетрус через 3 тижні після JOTA-JOTI Однак НСО та ShelterBox негайно змогли мобілізувати тих самих скаутів, що брали участь і були треновані протягом JOTA-JOTI і скаути одразу ж приступили до справ, будучи готовими, як вони завжди є.

6. Нові члени у Світовому Скаутському Бюро, Женева.

Світове Скаутське Бюро (Женева) зміцнило свою команду, призначивши нових членів в різні стратегічні ролі для підтримки роботи секретаріату Світового Скаутського Руху. Протягом цього року було оголошено декілька вакантних робочих місць і наступні кандидати були призначені відповідальними на дані посади:

  • Містер Бруно Чембердон, директор комунікації та зовнішніх зв’язків, Communications & External Relations
  • Містер Пітер Іллінг, директор Global Projects Management
  • Містер Патрік Гедлджунг, директор (тимчасово), Global Projects Management
  • Міс Абір Коуба, асистент з проектів, команда Global Projects Management
  • Містер Тірумел Венугопал Срінат, старший менеджер групи, External Media and External Relations;

І нарешті, в кінці року генеральний секретар ВОСР Люк Паніссо оголосив, що вирішив іти у відставку в кінці 2012, щоб дати можливість свіжій крові зайняти високу посаду у секретаріаті ВОСР.

7.  Партнерство з ВОСР та відносини з інституціями.

2011 рік включав 2 дуже важливі глобальні багатосторонні ініціативи, які зазначали основні напрями роботи ВОСР: Міжнародний Рік Молоді (МРМ – 12 серпня 2010-12 серпня-2011) і Міжнародний Рік Волонтерства +10 (МРВ+10 – 2011). WOSM працював з різними баатосторонніми організаціями (включаючи ООН), молодіжними організаціями (особливі партнери in the Alliance of Youth CEOs: WAGGGS, YMCA, YWCA, IFRC and IAA), партнерами з цивільного суспільства і НСО для того, щоб дати імпульс двом вищезазначеним ініціативам.

ВОСР  долучилась до декількох ключових заходів, організованих нашими шановними  партнерами, зокрема, 66-ю Генеральною Асамблеєю ООН (Нью-Йорк, жовтень 2011), 17 конференцією сторін –  COP 17 (Дурбан, Південна Африка, листопад-грудень 2011 р.), ЮНЕСКО та Міжнародної NSO  День (Париж, 5 грудня 2011 року). ВОСР продовжувала підтримувати наші щорічні спільні авантюри з партнерами:  Прибери Світ (спільно з UNEP), Година Землі (WWF), Всесвітній день боротьби проти дитячої праці (ILO-IPEC), Міжнародний день волонтерів (UNY) і Міжнародний день жінок.

Особливі двосторонні спільні ініціативи в цьому році були зроблені з UNICEF завдяки присутності  Сьюзан Біссел (Голова по захисту дітей, UNICEF), в якості основного доповідача на конференції  «Захисту дітей від насильства» 1 серпня 2011; Shelterbox для JOTA-JOTI, а також спільне просування на UNHCR «1-кампанія» з підвищення обізнаності про переселення біженців.

Джерелоhttp://www.scout.org/en/information_events/news/seven_glances_at_2011

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу