2 – 6 травня у Львові гостювала делегація харцерів з Любліна.

Спершу трішки розкажу про них самих. Взагалі в них досить дивна структура: вони мають свій курінь в тому місті де живуть і юнацький і старшопластунський, проте коли їдуть вчитись в інше місто, там утворюють окремий курінь. І так виходить, що вони маючи свої окремі і абсолютно різні курені вдома, мають ще один спільний курінь згідно їхнього місця навчання і таким складом теж організовують різні проекти. В них це називається Krag Akademicki.

Тепер трішки про те, як вони сюди взагалі потрапили. Ця акція проходила в рамках їхнього проекту «Złap kontakt». Такий собі проект згідно якого окремі Станиці чи Округи їздять в Україну і вивчають життя цієї країни через призму одного міста. Вони самі собі складають програму, що вони хочуть поачити. Загалом, досить цікаво, так як в кожному великому місті в нас є пластуни, котрі могли б їм допомогти, а отже проблем з чимось під час перебування в чужій країні виникнути не може.

Делегація харцерів складалась з 11 дівчат і одного хлопця (оце так пощастило йому!). Разом з міжнародним секретарем Пласту ми їх зустріли, допомогли з поселенням, розповіли про певні особливості нашого міста, починаючи від автобусів і трамваїв, закінчуючи погодніми умовами. А погда таки була нестримна у той час: світило сонце і в той же час падав неймовірний дощ, і так всі дні їхнього перебування тут – такого вони ще не бачили. Кажуть, що у нас дуже класні люди, просто перехожі, бо постійно їм допомагали, навіть якщо ті і не просили. Просто їдучи в автобусі і говорячи про те, що вони не знають де виходити, пасажири починали їм пояснювати що й до чого.

Ми побували з ними на виставі в оперному театрі (опера, до речі, була польською мовою), курйоз цієї опери був у тому, що особисто я мало що зрозуміла, але то було не дивно, бо вони також дуже мало розуміли, хоч це було їхньою рідною мовоюJ. Також їздили в Жовкву, ніколи не знала раніше, що Жовква насправді таке важливе місце для поляків. А окрім того, відвідували польську школу, гуляли центром, мали кілька екскурсій, загалом 4 дні вони провели неймовірно насичено і цікаво.

Тепер про те, як-то ми з ними мали зустріч. В прекрасний сонячний день 5 травня ми зустрілись з ними на пластовій домівці (там де вони жили). Дякуємо тим, хто прийшов і допоміг представити Пласт, а саме – Гарбузюк Софія, Христина Цимбровська, Буртик Іра, Курач Іра, Галушка Яринка, Коваль Настя, Марічка Дрозд, Наталя Гера, Уляна Зайцева. Ми обмінялись розповідями про наші організації, поділились певним досвідом, грали ігри, співали (так-так саме співали, вони польською, ми українською і це було чудово) і мали суперову спільну фотосесію :)

У результаті, ми отримали може позитивних вражень і емоцій, море сміху, дуже кльову практику розмовної польської та англійської мови, ну і звичайно – запрошення в гості до Любліна. Тож тепер пакуємо речі і під цим враженням плануємо схожу мандрівку до Польші. Не знаю, чи прочитавши це у вас виникнуло таке ж натхнення до співпраці з ними, як у нас – тих хто пережив з ними цих кілька днів, але сподіваюсь, що трішки воно таки вас зачіпило!

 

Натхнення всім :)

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу