Про те як Софійка до Грузії з’їздила ;)

 Автор новини: ст. пл. Софія Гарбузюк

З 22 по 29 квітня в рамках програми «Молодь в дії» відбувся тренінг «T-New» у місті Качреті, Грузія.

Розказувати про цей тренінг можна дуже довго, дуже багато і направду – важко вибрати, що ж було найцікавішим, найкориснішим та найнезабутнішим.

 

 

 

 

 

 

 

 

Спочатку думаю варто розповісти, що таке програма «Молодь в дії» (Youth in Action) в рамках якої відбувався вище згаданий тренінг. Програма “Молодь в дії” – це програма Європейської Спільноти, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, у тому числі й України. За підтримки Програми “Молодь в дії” молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Молодіжні лідери, працівники організацій та інституцій, які працюють з молоддю, мають можливість підвищувати свій професійний рівень на тренінгах та інших заходах, спрямованих на налагодження партнерства, підвищення якості реалізованих проектів та поглиблення своїх знань у різних сферах молодіжної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Їдучи на тренінг, насправді я й гадки не мала про цю програму і не дуже уявляла як все виглядатиме, але все направду перевищило мої сподівання в десятки разів. :) Все відбувалось за допомогою добре нам всім знайомої неформальної освіти: криголами, ігри, командні завдання, коли маєш змогу дізнатись нове не пасивно слухаючи інформацію, а брати активну участь у всьому. За цей тиждень ми ознайомились з програмою «Молодь в дії», її пріоритетами та метою, з особливостями поданням проектів на фінансування. Окрім цього, в нас були заняття-симулювання створення проектів, їх планування та самого процесу їх зголошення. Справді, дізналась дуже багато цікавого і була вражена кількістю можливостей які ми (маю на увазі Пласт) зараз не використовуємо. Програма була насичена, але добре продумана, а тренінг вели 3 тренерів: Катерина Шерер (Росія), Лаімонас Рагаускас (Литва), Кароліна Суческа (Польща) та допомагав з організаційними питаннями та логістикою – Георгі Букіа (Грузія). Надзвичайно цікавим був міжкультурний вечір, де кожен мав нагоду представити свою країну, пригостити чимось смачненьким та здивувати. J По закінченню тренінгу ми отримали сертифікати “Youthpass”, які засвідчують нашу участь в тренінгу та знання, які ми тут здобули.

 

 

 

 

 

 

 

На цьому тренінгу зібралось  25 представників різних організацій (1 представник від кожної організації) з восьми країн: Грузії, Вірменії, України, Литви, Італії, Польщі, Молдови, Росії та Туреччини. Спілкуючись один з одним ми дійсно відкривали для себе частинки світу – інші країни, національні культури та навіть релігії. За цей тиждень ми стали найкращими друзями та додали в свій список мрій відвідини один одного найближчим часом та втілення спільних проектів у життя. (Це якраз і було однією з цілей тренінгу). Жили ми в чудовому готелі на краю мальовничого села і всіх нас справді вразила Грузія своєю гостинністю, красою, національною кухнею та чудовими людьми.

 

 

 

 

 

 

 

Як результат цього тренінгу – зараз разом з представниками 5-ьох інших організацій працюємо над майбутнім проектом, про який надіюсь згодом ще почуєте.

Думаю всім, хто зацікавлений в міжнародній діяльності Пласту, чи є членом міжнародної служби варто взяти участь в схожих тренінгах, які відбуваються постійно – це відкриває нові можливості  та дає змогу організувати нові та цікаві проекти над якими ми раніше не задумувались.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу