Карнавка Івана Сірка


Засновано Благодійний фонд “Карнавка Івана Сірка” для реалізації інноваційних підходів та методик у Пласті
27.12.2010, 12:16 pm
Filed under: Новини та оголошення

Радо повідомляємо про те, що з ініціативи членів 31 пластового куреня УСП-УПС «Вовкулаки» 5 грудня 2010 року було засновано Благодійний фонд «Карнавка Івана Сірка».

Карнавка Івана Сірка не є проектом 31 пластового куреня УСП-УПС «Вовкулаки», адміністрування здійснюється ініціативною групою засновників.

Місією Благодійного фонду «Карнавка Івана Сірка» є фінансове та організаційне сприяння зародженню та реалізації інноваційних пластових ініціатив в Україні.

Двічі на рік Рада фонду оголошуватиме конкурс проектів на отримання ґрантів, основним критерієм відбору яких буде гасло «Здивуй мене!». Детальнішу інформацію про діяльність фонду можна буде незабаром дізнатись із нашого блогу http://my.plast.org.ua/karnavka/.

..Пообідавши чим Бог послав, козаки вставали з-за столу, хрестилися на ікони, дякували спершу отаманові, потім курінному кухареві: «спасибі, братику, що ти нагодував козаків!» Далі кидали кожен по шагові, тобто по дрібній монеті, а за бажанням і більше, в карнавку для купівлі продуктів наступного дня і врешті виходили з куреня на площу. На зібрані гроші кухар купував необхідні харчі на наступний день, причому якщо залишених у карнавці грошей виявлялося замало, то курінний отаман повинен був додати кухареві з курінних коштів.

Яворницький Д.І. Історія запорізьких козаків. Т.1. – Львів: Світ, 1990. – С. 183.

Коментування вимкнуто"Карнавка Івана Сірка" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу