«

»

Кві 05

Трохи про Пласт і ФРІ

Минулої неділі відвідав презентацію освітніх проектів для керівників регіональних осередків Фундації Регіональних Ініціатив (ФРІ). За словами організаторів представити свої освітні проекти були запрошені кілька організацій. А виявили бажання і знайшли можливість тільки дві: AIESEC і Пласт. До слова, саме ці організації посіли у 2010 році перші місця у топ-10 молодіжних організацій за версією StudNews. Не біда, що не було інших – натомість ми мли можливість поспілкуватися у порівняно тісному колі.

Що цікавого? На презентації було кілька представників ФРІ з Харкова. Під час спілкування з ними ще раз впевнився у існуванні феномена Пласту в Харкові, який спостерігаю вже кілька років. Для Пласту не дуже приємний, але для молодіжного руху загалом – принаймні, цікавий.

Так от, останні 10 років (орієнтовно) у студентському середовищі Харкова щороку виникають ініціативні групи, які засновують або відроджують пластовий осередок у найбільшому студентському місті східної України. Майже щороку проводять «установчі» збори, представники осередку беруть участь у пластових заходах, вишколах, таборах…а потім… всі по черзі або ж і одночасно мігрують до інших молодіжних організацій та середовищ))).

Серед «приймаючих» організацій є ФРІ, МНК, СУМ… можливо ще інші… Зустріч із ФРІ це ще раз підтвердила: серед представників-фрішників принаймні 2 були у Пласті в Харкові, ще кілька вважають або вважали себе прихильниками Пласту в Харкові.

Якщо приблизно порахувати скільки молодих людей за останні 10 років пройшли через Пласт у Харкові, то цифра буде наближатися до 70. Але лишився за моїми спостереженнями на сьогодні 1. Натомість принаймні половина з тих 70 і зараз є активними у молодіжному середовищі Харкова, тільки в якості членів інших організацій, зокрема ФРІ.

Однозначно можу привітати ФРІ з успішним «рекрутингом»! Ви справді у Харкові робите надзвичайні речі і охоплюєте найкращу молодь! Так тримати!

Дякую фрішникам за запрошення, чай і дружню атмосферу!

P.S. Попередній досвід засвідчив, що Пласту у Харкові треба діяти по-іншому. Пробуємо. Сподіваюся за півроку побачимо перші результати!

Дмитро Колесник

"Крайова пластова старшина" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу

css.php