header image

Комісія з підготовки відзначення 100-ліття Пласту

Posted by: mykola | Листопад 25, 2009 | No Comment |

І ще одна стаття, яка була надрукована в останньому номері Пластового шляху – опис ще одного напряму діяльності, до якого я був причетний останні 2 роки. Думаю, що інформація буде цікавою всім, хто цікавиться перебігом підготовки до святкування 100-ліття Пласту, яке, ще раз нагадаю. заплановане на 2011-2012 роки – отже часу залишилось зовсім не багато….

Рішення про формування комісії із організації святкування 100-ліття Пласту Головною Пластовою Булавою було прийняте в грудні 2006 року, тоді ж був призначений голова комісії. Решту членів комісії мали делегувати ГПБ і краї – 2 члени мали бути з України, по 1 з США, Канади і від ГПБ, пізніше було прийняте рішення про те, що до складу комісії також має увійти представник Німеччини. Остаточний склад комісії був сформований тільки в грудні 2007 року – впродовж року краї визначались із своїми представниками. Станом на сьогодні склад комісії є наступним: ст.пл. Микола Музала, =V= (голова комісії), пл.сен. Слава Рубель, ПС (представник ГПБ), пл.сен. Марта Кузьмович, Гр (представник США), пл. сен. Христя Колос, Гр, яка замінила в комісії пл.сен.Ганю Шиптур, Гр (представник Канади), ст.пл. Ірця Добрянська-Рейндль (представник Німеччини), ст.пл.Надійка Опалинська, Гр і ст.пл.гетьм.вірл. Оля Герус, ЧоК (представники від України). Наради комісії, яких загалом було проведено 5, відбувались через Skype, тому кожен члени комісії мав можливість брати участь в обговоренні та висловлювати власні пропозиції.

В переліку питань нарад Пленуму ГПБ впродовж 2006-2009 років завжди було виділено окреме питання – 100-ліття Пласту, і на кожному Пленумі я, як голова комісії, звітував про роботу комісії. Таким чином всі члени ГПБ та голови крайових проводів мали абсолютно вичерпну та актуальну інформацію про роботу комісії. Окрім того, від імені комісії я декілька разів звертався листами до всіх голів крайових проводів, наприклад 25.06.2008, коли подавав інформацію: про оголошений конкурс на гасло святкування, створення видавничої,фінансової та інформаційної підкомісій з проханням делегувати членів крайових організацій до цих комісій та закликав брати якнайактивнішу участь у формуванні програми святкувань. Нажаль я не маю інформації наскільки ефективно і вчасно цю інформацію отримували члени Пласту в різних краях, оскільки не знаю систем інформування членства в різних краях. Наприклад в Україні на Пластовому порталі на форумі для пластунів були створені гілки, на яких кожен зареєстрований на форумі пластун міг написати свої власні пропозиції до святкування і таким чином долучитись до програми святкувань.

На першій нараді комісії 26.01.2008 була визначена ціль роботи комісії: втримати зацікавлення до святкування 100-ліття, яке виникло під час ЮМПЗ 2007 в Канаді; підготувати програму святкувань для оргкомітету/оргкомітетів святкування; втілити підготовчі етапи, які необхідні для якісного проведення святкування 100-ліття Пласту для досягнення цілі згідно якої має бути проведене все святкування 100-ліття – інтегрувати краї та улади.

На Пленумі ГПБ 12.04.2008 було створено три підкомісії, які мали б перебрати окремі напрями підготовки відзначення 100-ліття: видавничу, яку очолив пл.сен.Мирон Баб’юк, фінансову, яку очолив пл.сен.Петро Лісовський, та інформаційну, яку очолив ст.пл.Іван Кіналь. Голови підкомісій в травні 2008 року подали попередні плани роботи. Пропозиції видавничої підкомісії були затверджені пленумом ГПБ 28.03.2009. Серед затверджених пропозицій: видання історії Пласту, книга-альманах про Пласт як презентаційне видання назовні, видання для УПН та УПЮ про історію Пласту, інформативне видання про підготовку та проведення святкувань, філателістичні видання та CD-DVD з відео, аудіо і фотоматеріалами про Пласт. Основною метою роботи інформаційної комісії є інформаційне забезпечення організації та проведення святкувань, в першу чергу за допомогою інтернет-ресурсів (окрема інтернет-сторінка, сторінки-групи на соціальних мережах тощо), але поки існує тільки скринька 100@plastscouting.org, на яку кожен пластун може надсилати свої думки чи пропозиції щодо відзначення 100-ліття. Поки невизначений план роботи фінансової комісії, оскільки вона може повноцінно працювати лише тоді, коли буде затверджений загальний план святкувань.

В межах підготовки до святкувань, згідно плану роботи комісії, мали бути проголошені конкурси на гасло та відзнаку, пісню, прапор святкувань. Перший  конкурс на гасло святкувань 100-ліття Пласту був проголошений ГПБ 12.04.2008. Всі пластуни мали можливість надіслати свої пропозиції гасел (загалом надійшло 19 гасел з 3 країв), з яких комісія вибрала кращих 6 та подала на загальне голосування в Інтернеті. Будь-який пластун в світі міг проголосувати один раз – була запроваджена система авторизації, яка забезпечувала саме такий процес. Всього в голосуванні взяло участь 142 людини (очікувалось, що участь візьме не менше 500), із незначною перевагою  (34 голоси – 24% від всіх голосів) гаслом святкування 100-ліття Пласту було обране гасло пластуна зі Львова Івана Чира – Будь іскрою як мрієш бачити багаття.

Після визначення гасла святкувань 28.03.2009 Пленумом ГПБ був проголошений конкурс на відзнаку, пісню та прапор святкувань. До 25.08.2009 всі бажаючі мали можливість надіслати свої пропозиції, а з 1.09.2009 до 1.10.2009 мало б тривати он-лайн голосування за надіслані на конкурс пропозиції. Кінцева мета  – в листопаді 2009 року на КУПО мали б бути представлені ці атрибути. Проте, з незрозумілих для мене причин, інформація про конкурс з’явилася тільки на Пластовому порталі в Україні. Як результат, надійшла одна пропозиція пісні і одна пропозиція відзначки святкувань… Необхідно, на мою думку,  повторно проголосити конкурс після 17-тих Зборів КУПО – зазвичай місяць після Зборів КУПО спостерігається зацікавлення такими питаннями, тому є шанс, що на конкурс надійде трохи більше пропозицій до цих елементів святкування 100-ліття.

Комісія запропонувала проводити заходи з нагоди відзначення 100-ліття Пласту в 2011 (створення перших пластових гуртків) та 2012 (офіційне заснування організації) роках. Основними етапами святкувань мали б стати велика зустріч в Північній Америці (попередньо була інформація про те, що в США,але ця інформація поки жодним чином не підтверджена) в 2011 році та, як підсумок святкувань, ЮМПЗ в Україні в 2012 році. Згадка про відзначення 100-ліття Пласту міститься в Указі Президента України про підтримку пластового руху, який був виданий в 2008 році. В рамках підготовки до відзначення 100-ліття в 2009 році Пласт в Україні проводить заходи з нагоди 20-ліття з часу відновлення Пласту в Україні  – частина цих заходів, як-от Друге Всеукраїнське Пластове Джемборі, мають на меті перевірити сили пластунів в Україні  та налагодити систему для якісного проведення заходів з нагоди 100-ліття Пласту.

На цейчас існують конкретні пропозиції до програми святкувань століття Пласту на світовому рівні, але це поки тільки пропозиції, які не формують цілісної програми святкувань. Крім цього, в більшості це пропозиції членів комісії, а хотілось б, щоб надійшли пропозиції від більшої кількості пластунів та пластунок з різних країв. На мою думку, цілісну програму святкувань варто затверджувати через декілька місяців після проведення Зборів КУПО – на самих Зборах буде можливість обговорити всі питання, які можуть виникнути в делегатів, крім того активізація пластового життя після проведення Зборів КУПО може сприяти надходженню нових пропозицій до програми святкувань.

Паралельно із роботою комісією існують додаткові ініціативи і проекти, які пов’язані із святкуванням 100-ліття від часу заснування Пласту, але реалізуються не комісією, а окремими групами пластунів. Наприклад в Україні два роки втілюється в життя проект «100 видатних пластунів», який має на меті зібрати інформацію про 100 найвидатніших людей, які були членами організації. Поява таких проектів, особливо якщо вони дійдуть до свого логічного завершення, є позитивним явищем і можуть принести багато користі. Проте необхідно, щоб інформація про подібні проекти надходила до комісії ГПБ, яка має завдання координувати все, що пов’язано із святкуванням цієї визначної для Пласту дати.

Основними проблемами в підготовці святкувань 100-ліття загалом і роботи комісії з підготовки цих святкувань зокрема я бачу наступні:
Незацікавленість загалу, зокрема крайових проводів, підготовкою до святкування 100-ліття на рівні КУПО
Як я писав вище, голови крайових проводів отримували всю найактуальнішу інформацію на Пленумах ГПБ і окремими листами, але зворотнього зв’язку від країв до комісії я, на жаль, так і не отримав. Єдиною ознакою того, що листи таки були отримані, могла бути поява новин на крайових інтернет-сторінках. Також мені не відомо чи відбувається якесь обговорення програми святкувань в краях – жодних пропозицій за півтора року так і не надійшло, хоча є інформація про формування комісій в США та Канаді (із свого боку я зініціював створення такої комісії в Україні). А це жодним чином не сприяє підготовці якісного святкування – чим більше людей долучиться до обговорення і подасть свої пропозиції до програми святкувань, тим кориснішу, цікавішу і ціліснішу програму можна отримати в результаті.

Немає визначеної мети діяльності комісії
На першій нараді комісії була визначена ціль і обумовлений план роботи комісії. Згідно пропозиції А-4 16-тих Зборів КУПО логічним виглядає, що робота комісії закінчується на 17-их Зборах КУПО, після яких, на мою думку, мав б бути створений оргкомітет святкувань, який б почав вже реалізацію безпоспредньої організації святкувань. Проте це питання до кінця не з’ясоване. В будь-якому випадку комісія рекомендувала номінаційній комісії 17-тих Зборів КУПО пропонувати Зборам включити до складу ГПБ каденції 2009-2012 років діловода, який був б відповідальним за організацію та проведення відзначення 100-ліття Пласту. Перед цим діловодом мало б стояти завдання перебрати/переформувати комісію чи створити оргкомітет святкувань з тим, щоб забезпечити організацію та проведення святкувань на гідному рівні. Зі свого боку комісія зголосила свою готовність працювати до закінчення святкування 100-ліття Пласту в кінці 2012 року з тим, щоб в часі святкування координувати роботу оргкомітетів святкування, які будуть створенні в краях.

under: Головна
Tags:

Leave a response -

You must be logged in to post a comment.

Categories

"Будь іскрою як мрієш бачити багаття" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу