header image

Інтернет-сторінка Вифлеємського вогню миру

Posted by: mykola | Лютий 15, 2010 | No Comment |

Ще одна стаття для ПШ – поки невиданого спецномера про Вифлеємський Вогонь Миру

В сучасному світі основним засобом поширення інформації став інтернет, тому кожна компанія, фірма, установа, громадська ініціатива  чи навіть окремі люди намагаються поширити інформацію про себе в Інтернеті для того, щоб цю інформацію могли отримати всі зацікавлені. Щось подібне було і з сторінкою акції Вифлеємського вогню миру: акція існувала вже декілька років і залишалась ініціативою декількох осередків Пласту із західної частини України, ініціатори акції розуміли, що розвинутись акція можу тільки в тому випадку, якщо буде можливість широко поширити інформацію про неї. До того часу інформація про ВВМ була або на сторінках пластових вісників, або окремими новинами на Пластовому порталі, які в той час ще тільки починав перетворюватись на головний інформаційний ресурс Пласту України в інтернеті. А цього було недостатньо, щоб нею зацікавились пластуни з цілої України. Тому в 2005 році виникла цілком логічна ідея створити окрему сторінку Вифлеємського вогню миру для того, щоб ця сторінка стала основним засобом поширення інформації про акцію. В 2005 році цю ідею втілити в життя так і не вдалось – вже тривала акція, крім того не було когось хто б міг технічно реалізувати цю ідею.

В 2006 році Костя Яковчук-Бесараб за допомогою безкоштовної CMS (content managment system – програма для створення і редагування сторінок в інтернеті) створив першу сторінку акції Вифлеємського вогню миру. Це вже був великий крок вперед – сторінка нарешті була створена і на ній була зібрана вся інформація про акцію в 2006 році.

Проте програму, за допомогою якої можна було працювати із сторінкою, знало не так багато людей, крім того «безкоштовність» програми несла за собою обмеження функціональності. Тому для розвитку сторінки необхідно було шукати інших варіантів.

В 2007 році брати Андрій і Тарас Бєляєви зі Львова створили логотип акції, який використовується дотепер (на синьому фоні віконечко української хати з свічкою, різвяною зіркою та лілейкою) – дуже хотілось б використати цю символіку в оформленні сторінки Вогню. І тут на допомогу прийшов Богдан Рак, довголітній адміністратор Пластового порталу, який вчасно згадав про сторінку, коли по робочих питаннях  чекав свій рейс на летовищі Внуково в Москві – цей час пішов на створення сучасного дизайну сторінки на основі нового лого. Вже у Львові дизайн остаточно був відредагований в процесі обговорення. Для нової CMS для сторінки Вогню була використананова CMS – siteGist, CMS, на якій працював і працює до сьогодні Пластовий портал та багато інших пластових інтернет-проектів в Україні. Основною перевагою цієї системи було те, що це була дуже потужна програма, яка була розроблена Любком Олійником, також пластуном зі Львова, система постійно доповнювалась новими можливостями і давала значно кращі можливості для роботи із сторінкою Вогню. Крім того, цією програмою вже користувалась команда Пластового порталу, тому близько 10 людей могли в будь-який час працювати з сторінкою Вогню, що додавало оперативності в розміщенні новин, що є важливим процесом, оскільки акція триває лише 2-3 тижні в році. Із запуском нової версії сторінки була змінена адреса з vvm.plast.ua (vvm-скорочення від Вифлеємський вогонь миру) на vohon.plast.org.ua.

Тоді ж зявилась сучасна структура сторінки з розділами «Дорога Вогню» (опис того, як Вогонь потрапляє в Україну і загальний шлях Вогню в Європі), «Історія Вогню» (від 1986 року до сьогодні), «Вогонь в Україні» (карта України з осередками, які беруть участь в цій акції), «Програма Вогню» (опис етапів акції кожного року), «Символи Вогню» (логотип, пісня Вогню і додатковий бонус у вигляді шпалер для мобільного телефону), «Поради осередкам» (методичні матеріали, які осередки можуть використовувати для акції на місцях), «ЗМІ про Вогонь» (збірка посилань на всі знайдені згадки про вогонь в інтернеті), «Вогонь у світі» (посилання на сторінки про акцію з інших країн), «Фотоальбом» (збірка фотографій про акцію в Україні за останні роки), «Відео» (те ж саме, що й фото, але вже відео про акцію, якого останнім часом зявляється все більше і більше) і «Контакти».

Для наповнення інформацією нової сторінки довелось витратити трохи часу для того, щоб знайти достатню кількість інформації – наприклад історію Вогню від 1986 року переклали з сторінки австрійських пфафіндерів,  багато інформації про традиції Вогню з сторінки польських харцерів. А ще були сторінки німецьких, словацьких, американських, італійських, іспанських і інших скаутів світу, які беруть участь в цій скаутській естафеті. Для того, щоб наповнити розділ «ЗМІ про Вогонь» доводилось під час акції за допомогою різноманітних пошукових систем декілька разів на день моніторити інтернет, щоб знайти всі можливі згадки про акцію в ЗМІ – в 2007 році за перший тиждень в ЗМІ було понад 100 згадок про Вогонь.

Для якісної презентації акції на міжнародному рівні необхідно було переклакласти сторінку іншими мовами – першочергово були вибрані англійська, німецька, польська і російська. Тут доклалась вже дуже велика кількість пластунів з різних станиць, наприклад Марічка Депутатова зі Львова, Оленка Слободяник з Вишгороду, Альона Герус з Рівного. В процесі перекладу основною проблемою яка була (і залишається до сьогодні)  це адаптація текстів на інших мовах – написати справді якісний текст може тільки native speaker. Тому деякі розділи, наприклад англійською і німецькими мовами, досі не доступні. Але попри це польською і російською мовами перекладена вся сторінка і навіть більшість новин.

Повноцінний запуск сторінки, яка оперативно оновлювалась і на якій можна було знайти всю інформацію про акцію Вифлеємського вогнь миру та координати людей, які могли б допомогти в організації цієї акції в окремих станицях, а також розмістити інформацію про те, як акція відбулась в цій станиці, допоміг остаточно перетворити акцію з локальної на всеукраїнську.

В планах на найближчий рік запуск сторінки на німецькій і англійській мовах, усучаснення інформації про акцію, створення команди людей, які могли б постійно опікуватись сторінкою.

under: Головна

Leave a response -

You must be logged in to post a comment.

Categories

"Будь іскрою як мрієш бачити багаття" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу