новина на Пластовому Порталі

табір УПН Станиці БориславЗ 28 червня по 7 липня у домівці станиці Борислав ПЛАСТу відбувався міжстаничний табір УПН «Чорна рада», в якому взяли участь 10 виховників і 20 новаків. Метою табору було наблизити учасників, в числі котрих були діти з Борислава, Дрогобича, Стебника, Львова, до козацької доби через тематичну програму, якою передбачалось проходження новаками історичного ігрового комплексу «Джура».

За період таборування діти проявили себе на заняттях з таких вмілостей як «Козацьке мистецтво», «Самозарадність», «Мандрівництво»… Вивченню історії й структури козацької держави сприяли тематичні майстерки, вогники, теренівки, змагання, конкурси… Гончарний круг і ліпка глечиків з глини, майстрування луків та списів, плетіння файничок дали дітям можливість, відчувши в собі дух минулого, пірнути у часи своїх предків.

День на місці, день на виїзді (мандрівки в гори та по визначних місцях) – цей пункт таборової програми дозволив учасникам – дітям не лише відпочити від міської метушні, а й ближче пізнати край, у якому народились.

Ляльковий театр, «Пісенний зорепад», визволення братчиків та сестричок з полону, обрання гетьманівни та посвята хлопців у джури, козацькі випробування на спритність і відвагу – все це стимулювало кожного з новаків до дивовижної активності у бажанні проявити свої творчі здібності, інтелект, кмітливість і витривалість. А скільки гарних відчуттів отримали учасники табору від мандрівки на колишню фортецю «Тустань» в с. Урич, де в одній з печер вони провели свою традиційну для табору козацьку раду.

Щовечора новаки, втомлені, переповнені за день багатьма враженнями та позитивними емоціями, збирались навколо ватри, яка гуртувала в одне ціле пари сонних, але таких блискучих від радості очей. Тут вони співали, грали в ігри, презентували невеличкі театральні дійства, не відходячи від героїчної епохи козацтва, уявити яку допомагала інтригуюча легенда за мотивами історичного оповідання А. Чайковського «За сестрою». Кожен день завершувався взаємними подяками між дітьми і виховниками та спільною вечірньою молитвою.

Весело і змістовно минув для новаків час перебування на таборі «Чорна рада». Але, щоб подарувати дітям радість, мало створити цікаву і насичену таборову програму, значно важливіше реалізувати її, а для цього необхідна певна атмосфера. Забезпечення комфортних умов проживання та відмінне харчування – необхідний чинник проведення будь-якої роботи з людьми, особливо, якщо це діти. Щоденне миття, спеціальне меню для дітей віком 9-11 років – це те, що давало позитивний заряд і сили кожному з учасників табору з гарним настроєм починати новий день, несучи у світ свою усмішку і добрі вчинки.