Відбувся семінар щодо розвитку Пташат

Posted on Квітень 14th, 2014 in Виховна програма,діти by ihorbushchak

Джерело: http://plast.org/2014/04/09/ptashata/

У Львові 5 квітня 2014 року відбувся семінар щодо розвитку Пташат в Україні та світі. У заході взяли участь провідники програм із Києва, Тернополя, Івано-Франківська, Луцька, Львова та інших. Учасники ознайомилися із досвідом осередків, обговорили проблеми організації програм Пташат на місцях, затвердили основні принципи у плануванні та реалізації виховної програми. Захід відвідали представники ГПБ та СПС Львів. По результатах зустрічі можна сказати, що вісім годин дискусій, розмов і доповідей були продуктивними і не пройшли дарма.

Під час зустрічі домовилися розпочати процедуру офіційного створення нового, п’ятого уладу в Пласті – Улад пластових Пташат (УПП). Пташеням можна бути від народження до шести років.

Рекомендовано, що з метою усвідомлення приналежності батьків – непластунів і їх сімей до пластового товариства з того моменту, як дитина стала пластовим Пташеням та для активізації їх зацікавленості в проведенні спільно з пластунами повноцінних сходин (та інших форм занять з Пташатами), батьки (або один з них)/ особи (особа), що їх заміняє, повинні або написати заяву вступу до Пласту або заяву вступу до Пластприяту з усіма наслідками, які з тих дій випливають (в тому числі, сплата вкладки в станицю чи край).

До моменту, коли існування УПП буде затверджене на рівні КУПО, вирішили рекомендувати створити референтури Пташат в усіх станицях, де є Пташата. Пропонувати загальним зборам станиць включати Референта Пташат в осередку у СПС з правом ухвального голосу. На рівні краю інтереси УПП представлятиме окремий діловод. Його статус, права і обов’язки наразі погоджуються.Однострій УПП, враховуючи вікові особливості Пташат – футболки і хустки. Про кольорову гаму – згодом, наразі розробка дизайну покладена на ст. пл. Олесю Божко, Бурх.Прийняте власне назовництво для окремих понять. Також визначені Гімн Пташат, Пісня Пташат і Молитва Пташат.Наразі йде розробка всіх необхідних документів, погодження з крайовим проводом Пласту. Можливі зміни або переформулювання певних положень.

Дякуємо всім, хто долучився та бажаємо успіхів в подальшій спільній роботі!

ст.пл. Вікторія Доєва

Запрошуємо маляток та батьків на Табір «Родинний куточок» – 2012

Posted on Травень 17th, 2012 in батьки,Виховна програма,діти,заходи,табір by ihorbushchak

Протягом п’яти днів серед цікавих краєвидів, у сосновому борі
Ви побуваєте на потрібних для маляток заняттях, навчитеся майструвати несподівані речі, дізнаєтеся про таємниці старої педагогіки та відкриєте нові скарби для батьківського розвитку!!!

Під час табору найрізноманітніші формати дитячих та сімейних занять, які організовуватимуть досвідчені педагоги, медики та няні.  Околиця та приміщення будуть орієнтовані на пізнавальний сімейний відпочинок.  Забавкова кімната, відеокуточок, батьківський клуб, бібліотечка, зручні кімнати для проживанння допоможуть урізноманітнити та доповнити дозвілля.

Побуваєте сім’єю на таборі, а натомість отримаєте на цілий рік цікавих спогадів та корисних порад.

Чекаємо на Ваші зголошення до 1 липня 2012 року.

Ціна участі для дорослого  1 500,00 грн за табір (є знижки для інших членів сімї )
Ціна участі у таборі для дитини  500 грн.  за табір (є знижки для дітей молодших 4 років)

Телефон   050 4304323, 0632017302, (032) 2427822 (домівка), ihor.bushchak@plast.org.ua

Більше інформації про табір тут

Зголошення на табір Пташат 2012

Фото табору Пташат 2011

Захищено: Заява

Posted on Січень 12th, 2012 in Без категорії by ihorbushchak

Цей матеріал захищений паролем. Для його перегляду введіть, будь ласка, пароль:

Львівські пташата провели табір для діток та батьків

Posted on Серпень 10th, 2011 in Виховна програма,заходи by ihorbushchak  Tagged , ,

Львівські пташата провели табір для діток та батьків

65 осіб в околиці міста Новояворівську взяли участь у Станичному Таборі Пташат, який був організований львівськими пластунами. На “Галявині комашок” протягом 6 днів відбувалися чарівні подїї, на які надихав чудовий ліс, приємний будинок, здорове харчування. 20 сімей брали участь у майструваннях, ігро­вих програмах, творчих вечорах, мандрівках, розвиваючих заняттях. Основними завданнями на таборі було навчити організувати індивідуальну роботу з дітьми, організувати сімейне дозвілля та представити корисні для розвитку дітей вправи та заняття. Батьки окремо від дітей мали можливість переглянути фільми та телепередачі, а далі взяти участь у дискусії та обговоренні вражень із побаченого. Загалом на “Галявині комашок” таборувало 41 дитина віком від 0,5 року до 10 років, які були разом із своїми батьками (всього 24 дорослих).

Програму забезпечувало 4 організаторів, які мали понад 5 років досвіду в організації пластових та соціальних таборів. У програму були включені пластові традиції, дотримано основних засад організації таборування. Основними учасниками (13 із 20 сімей) були сім’ї львівських пластунів, які брали участь у виховних заняттях за програмою “Пташата”. Програма передбачає спільні заняття діток із батьками та спрямована на творчий розвиток та громадянське виховання. У Львові щотижневі сходини розпочалися у грудні 2010 року. За цей час батьки та діти не лише відвідували періодичні заняття, але брали участь у заходах Львівського Пласту (Свічечка, Свято весни), екскурсіях, візитах до інших програм для дошкільнят. Навчальний рік закінчився чудовим табором із гарною атмосферою, позитивним батьківством та чудовими дітками.

У вересні 2011 року у Львові відновляться не лише постійні заняття “Пташаток”, але й заплановані табори вихідного дня у різних порах року.

Ігор Бущак – комендант табору
“Ми намагалися зробити якнайрізноманітнішу програму. Не лише чергувати рухливі й спокійні діяльності, але й давати завдання групам за різним складом: за сім’ями, за віком, за інтересами. Більшість з них були прості у виконанні та у матеріалах. На таборі було організовано розважальні, навчальні та ігрові точки. Планування залів, кімнат та спальних номерів було орієнтоване на активний відпочинок. Сподівамося, що це надихне батьків до роботи із власними дітьми, створення нових проектів. Позитивною атмосферою, оцінюванням, поведінкою ми намагалися давати добрий приклад у вихованні дітей. Це для нас є важливим моментом та було тою пластовою виховною “іскрою”, яку ми намагалися запустити до сердець сімей”

За матеріальну та фінансову підтримку у проведенні табору дякуємо:

  • Станиці Львів Пласту
  • Фонду Богдана Гаврилишина та провід Пласту НСОУ
  • Міжнародному Фонду Відродження
  • Садочку Святого Миколая (ДНЗ № 135, Львів)
  • НРЦ “Джерело”
  • ПП “Нанашко”

Довідка
Станиця Львів Пласту із грудня 2010 року веде заняття із дітками в рамках Центру Розвитку Дитини «Пташата». Пласт облаштував домівку на Сихові під роботу з дошкільнятами. З цього часу у рамках Центру відбуваються заняття із немовлятами, молодими сімями, що готуються стати батьками, дітками, що готуються вступати до школи. Окрім занять в домівці малятка та батьки відвідують інші освітні центри (навчальні центри, бібліотеки, підприємства), також і міські події, організовані Пластом Львова.Проект «Створення Центру Розвитку Дитини «Пташата» забезпечує можливість денного перебування шляхом організації Центру розвитку дитини «Пташата» із короткочасним перебування дитини на базі приміщення ЛММГО «Станиці Львів Пласт НСОУ».

Для дошкільнят проводиться така сітка занять: групові заняття загального розвитку, творчі проектні роботи, заняття з художньої творчості, гімнастичні заняття, індивідуальні заняття, тренінги для батьків, розваги та відпочинкові заходи в тому числі і на канікулах.Допомогу у початку проекту було надано Міжнародним Фондом “Відродження” у рамках Антикризової гуманітарної програми. Пласт кілька років розробляє проекти програм денної опіки, денної зайнятості дітей, дошкільної освіти.

У Львові при Пластовій організації із 2010 року започаткувалися постійні розвиваючі заняття для дошкільнят. Подібні заняття Пластом проводяться у місті Торонто (Канада), а літні табори для дошкільнят та їх сімей уже кілька років поспіль проводяться і в Україні.

За десятиріччя своєї праці Пласт виховав цілу плеяду педагогів, які сьогодні реалізовують інновації та особистісний підхід до дитини у державній сфері освіти та підготовки педагогічних кадрів.

Більше інформації

Фото із табору та подальші новини про Програму Пташат у Львові можна буде відслідковувати на Пластовому Порталі та Сторіночці Пташат (запрацює у вересні 2011 року)

  • Коментування вимкнуто

Привіт, світе!

Posted on Грудень 29th, 2010 in Без категорії by ihorbushchak

Вітаємо на сервісі Ми.plast.org.ua. Це Ваш перший пост. Відредагуйте його, або видаліть, та починайте вести власний блоґ!