тернопільська округа


         ПЛАСТ – Національна Скаутська Організація України

Жовтень 26, 2010

Вітайте!

Filed under: Некатегоризовано — ups @ 10:42 am

Тернопільська округа (обласна організація) молодіжної організації «Пласт — Національна Скаутська Організація України” є добровільною, неполітичною, позаконфесійною, неприбутковою й незалежною молодіжною громадською організацією, яка поширює свою діяльність на територію всієї Тернопільської області. Округа є територіальним структурним підрозділом молодіжної організації “Пласт — Національна Скаутська Організація України”, зареєстрована  Крайовою Пластовою Радою і складається з усіх місцевих осередків — станиць Пласту в Тернопільській області.

Округа продовжує столітню традицію Українського Пласту, заснованого Олександром Тисовським, Іваном Чмолою та Петром Франком.

Мета діяльності округи — сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; виховувати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту. Щоб осягнути цю мету, Пласт розвиває духовні, розумові, соціальні і фізичні прикмети своїх членів; плекає серед молоді традиції її предків, передає знання і розуміння історії, культури та національних традицій.

Для досягнення виховних цілей Пласту діє пластова метода виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчання через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

За оцінкою Інституту проблем виховання Академії Педагогічних Наук України Пласт є єдиною організацією в Україні, яка має чітку та ефективну виховну систему. Пласт щороку організовує численні табори, кожен з яких має свою спеціалізацію (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний та ін.). Окрім таборів, відбуваються акції різного спрямування — спортивні змагання — спартакіади, змагання з пішого мандрівництва, мистецькі, екологічні, культурологічні, благодійні, міжнародний скаутський захід «Вифлеємський Вогонь Миру», інтелектуальні змагання та інші.

Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, зокрема з Міністерством молоді та спорту, Федерацією спортивного туризму України, Інститутом проблем виховання АПН України, та ін. Проводиться активна співпраця з церквами різних конфесій (Українська Православна Церква КП, Українська Автокефальна Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Римо-Католицька Церква). 28 березня 2008 року вийшов Указ Президента України № 279/2008 «Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні».2 коментарі »

  1. А якщо я з Кременця? Чи можу я увійти в лави Пласту???

      Діма Гусаківський — Серпень 5, 2012 @ 7:14 pm

  2. підтримую запитання № 1, а якщо мій син з Чернівців?

      Зелінка Олександр — Серпень 11, 2016 @ 2:12 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

WPMU Theme pack by WPMU-DEV.

"тернопільська округа" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу