РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАСТОВИХ ОСЕРЕДКІВ (1993 – 2001)

ЗАГАЛЬНА СТАТИСТИКА. Аналіз пластової діяльности показує,
що процес реєстрації осередку має визначне значення. Як правило, багато залежить від особистості. Станом на 1995 рік було зареєстровано 52 осередки. Подальший ріст кількості осередків сповільнився. І станом на 2001 рік ми мали 84 осередки. Суть у тому, що помінялась ідеологія створення осередків. Початковий процес відродження Пласту в Україні визначався підвищеним ентузіязмом та масовістю. Курінь «Целібат Мурлики» запровадив технологію, котра базувалася на так званих ознайомчих таборах «Гайда до Пласту»(ГП). У програму цих таборів включили спеціальну програму – Вишкіл Попередньої Пластової Підготовки(ВППП). Ці табори були досить велелюдні. В 1993 році ГП зібрав на Соколі понад 500 осіб. У 1994 році табори «Гайда до Пласту» зібрали в Рогатині-220 осіб, а в Болехові-240 осіб. У тому ж часі було переведено біля 20-ти вишколів ВППП. Це десь понад 400 осіб. І, як наслідок, в 1995 році ми отримали 52 осередки.
РОЛЬ ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ У ФОРМУВАННІ ОСЕРЕДКІВ. Цілий ряд особистостей прийшли в Пласт уже в зрілому віці, тобто сеніорському. Як правило, вони мали своїх дітей. Такий симбіоз дав непогані результати. Усі початківці пройшли вишкільну систему й виступили ініціаторами створення осередків. Ось деякі з них: Дячок(Червоноград), Гавдида(Бережани), Гаркавченко(Одещина), Данилів(Болехів), Коноплева(Чугуїв), Криськів(Львів), Лукаш(Рогатин), Окуневський(Моршин), Павлишин(Жизномир), Покальчук(Луцьк), Свердун(Козова), Скасків(Завалів), Соломаха(Чернігів), Струбицький(Тернопіль), Сурма(Дрогобич), Тригубяк(Косів), Ханас(Стрий), Ящишин(В.Ходачків).
База даних, що використовується для аналізу, створена на основі матеріалів усіх Крайових Пластових З’їздів (КПЗ). Деякі осередки щезли з Пластового обрію, не стало деяких Пластунів. Нещодавно ми обговорювали з Булавною УПС тему нагородження сеніорів. Так от – сформовано список осіб та осередків, котрі були першими. Саме цих осіб слід вже давно нагородити за добрий початок у Пластовій діяльності. Подальший ріст пластових осередків (після 1995 року) сповільнився з тієї причини, що провід докладав значних зусиль для розвитку вже створених структур. Необхідно активізувати такі заходи як: «Гайда до Пласту», ВППП та інші, котрі принесли стрімкий ріст кількості осередків у початковій фазі відродження Пласту в Україні. У подальших дописах продовжимо аналіз розвитку Пласту в Україні на основі тієї ж Бази даних. В аналізі звертатимемо увагу преважно на діяльність Пластунів Сеніорів.

пл. сен. Богдан Олексій

Опубліковано у Історія. Додати до закладок Постійне посилання.

Без коментарів.