Пластуну-сеніору Богдану ПРИШЛЯКЕВИЧУ – 90 років!

Крайова Булава УПС, всі пластуни-сеніори, а особливо львівський осередок щиро вітають із славним 90-річним ювілеєм пластуна-сеніора, учасника визвольних змагань Богдана ПРИШЛЯКЕВИЧА.

Андрій-Богдан Пришлякевич народився у м. Львові 14 грудня 1921 року. В 1931 році вступив одразу до 2-го класу  «Рідної школи» ім. Бориса Грінченка, далі – до гімназії «Рідної школи», де розпочав свою пластову юнацьку працю. З 1936-го по 1938-й рік  пройшов тайний військовий вишкіл і «Рій майбутніх старшин» та вступив до юнацтва ОУН, після чого був направлений стрільцем в Карпатську Україну здобувати її незалежність. Там же  став членом куреня «Самітні Рисі» під псевдом «Придан». У березні 1939 року друга Богдана в бою з мадярськими військами поранило й контузило, після виздоровлення його направляють до Чехословаччини, де ОУН провадила старшинський вишкіл «Брандербург-205». Там він знаходився в ранзі четара аж до початку нападу Німеччини на Україну. У перші дні війни був направлений до Львова в ранзі поручника з легіоном Українських дружин,  30 червня 1941 року був призначений заступником командира Ратуші, а в серпні пішов у підпілля та подовжив заочний курс інституту в Подебрадах (Чехія). Був пропагандистом референтури дипломатичного зв’язку і пропаганди УПА. У серпні 1947 року при переході кордону у Карпатах Богдана Пришлякевича заарештували, перевезли до Москви і засудили до смертної кари. Пізніше суд переглянув це рішення та засудив його на 25 років каторжних таборів у Колимі. В 1958 році друг Богдан потрапив під амністію і після звільнення повернувся до Львова, працював інженером-конструктором у Львівській політехніці. (Ці хронологічні дані взяті із власноруч написаної автобіографії Богдана Пришлякевича)

Пластуни, а особливо пластуни-сеніори львівського осередку висловлюють другові Богданову Пришлякевичу сердечну подяку за захист України і визначний внесок у її Незалежність, за геройський чин, за незламність духу, за мужність, самопожертву та стійкість задля майбутнього Української держави.

Міцного здоров’я, друже Богдане, наснаги, бадьорості та молодого духу!

 

За рішенням КПР пластуну-сеніору Богданові Пришлякевичу надано ступінь сеніора Довір’я.

 

Опубліковано у Некатигоризовано. Додати до закладок Постійне посилання.

Без коментарів.