26-ий Курінь УПС «Княгині»

 Курінь «Княгині», осідок якого — місто Філядельфія, був організований у травні 1968 року з колишніх пластунок, що з різних причин, чи то студій чи родинних обов’язків, на короткий час перестали бути активними в Пласті. Метою праці цього куреня стала допомога Філядельфійській пластовій станиці у веденні виховної праці, як і поміч у влаштуванні пластових імпрез та забав.

В часі свого існування члени куреня «Княгині» давали доповіді і гутірки для юнацтва та новацтва на тему національних роковин, різдвяних і великодніх звичаїв і т.п. Це мало на меті поглибити знання дітей про Україну, якої більшість з них не бачили.

Беручи активну участь у всіх пластових імпрезах станиці — базарах, фестинах, забавах чи малярських виставках, — члени куреня вложили не одну фінансову цеголку на сплату боргу пластової домівки у Філядельфії.

Багато праці доклали члени куреня під час показу народного одягу на відзначення 60-ліття Пласту (ЮМПЗ), яке відбулося на «Вовчій Тропі» у серпні 1972 року та викликало незабутнє враження у присутніх. За це курінь як цілість одержав відзначення-признання від Крайової Пластової Старшини.

«Княгині» зі заробітку на одному із пластових базарів уфундували пластовий прапор для 11-го куреня УПЮ-ів ім. Романа Мстиславича у Філядельфії, який урочисто передано 23 листопада 1969 під час святкування 20-ліття пластової станиці у Філядельфії.

Після трагічної смерти пл. сен. Ярослава Лучканя — «Вихора», ЧМ, членкині куреня організували новацьку вечірку, дохід з якої передано на стипендійний фонд дітей бл. п. друга Лучканя.

Щоби дати молоді змогу побачити дещо з мистецтва, улаштовано в Пластовому Домі виставку образів митця Клима Трохименка, виставку мистецьких праць Слави Ґеруляк та виставку різьби Остапа Кобиці.

Членки куреня не обмежують своєї праці тільки для Пласту та Пластприяту, а протягом довшого часу опікувалися одною незаможною родиною у Філядельфії, збираючи для неї пожертви грошей, харчів, та одежі, а згодом помогли цій родині одержати міську допомогу.

Наша виховна праця була різноманітна. Катря Богачевська-Гарасевич виготовила допоміжні виховні матеріяли для новацтва «Новацьке Майстрування», Віра Шембель виготовила вмілість «Ластівка» Також було виготовлено «Новацький Закон практично» та «Матеріяли для Пташок при Пласті». Ірена Богачевська як Крайова комендантка пластунок провела програму «Пташки при Пласті» у життя. Програма «Пташок» розійшлася по цілому світі.

Звичай у «Княгинь» такий: коли одна бере на себе який-небудь обов’язок, то всі помагають. Члени куреня відслужили на пластових постах: Ірена Богачевська, Катря Гарасевич, Галя Рей, Віра Шембель, Христина Федина, Катя Портер і Марія Касіян.

Тепер «Княгині» опікуються пластовою групою в Донецьку (Україна). Членки перевели збірку грошей на домівку для пластової молоді станиці Донецька і підтримують розбудову новацької оселі ім. пл. сен. Івана Крамарчука в Зеленому Гаї біля м. Донецька.

«Княгині» й зараз активні у всіх заняттях пластової станиці Філядельфії, в СУА та Українському Освітньо-Культурному Центрі, ведуть працю на виховних і керівних постах в Пласті.

Без коментарів.