32-ий Курінь УПС «СТЕПОВІ ВІДЬМИ»

 Назва куреня мала свій початок в 1955 році, в Аделаїді, коли чотири юначки назвали свій гурток «Відьми». Це юначки Таня Карпенко-Прадун, Зоя Карпенко-Калинюк, Наталка Равич-Берів та Ліда Барановська. В 1957 році до гуртка вступила Орися Чубата-Судомляк. Усі пластунки, крім Ліди, залишилися «Відьмами» і, перейшовши до УСП, до сьогоднішнього дня зберегли назву «Відьми».

На сходинах в 1963 році, які скликала референтка УСП Ірина Цюрак-Савчак, присутні рішили злучитися з існуючим гуртком, і згідно з вимогами правильника УСП, змінили назву на «Степові Відьми».

Виїхавши до Мельбурну в 1966 р., Ірина Савчак заснувала новий гурток «Відьом» а коли число членства перевищило п’ятнадцять, гурток «Степові Відьми» почав працювати як курінь.

Після Ювілейної Міжкрайової Зустрічі в Аделаїді в 1971 р. Зірка Радь засновує гурток куреня в Канаді. Однак після декількох років спілкування втрачено зв’язок з Зіркою. У 1974 році завдяки Мусі Цюрак-Придун з Аделаїди твориться новий гурток в Сіднею.

В 1975 році Булава Головного Булавного УПС затвердила 32-ий Курінь УПС «Степові Відьми». На сьогодні курінь начисляє 33 активних членок.

Відзнака куреня — чорний капелюх і мітла на червоному круглому тлі. Відьомська хустка — червона з чорним обведенням і відзнакою «Степових Відьом» в розі хустки. Хустка затягається чорною шкіряною шлюфкою. Беретки — червоні. Наші традиції — пісня «Ми є відьми степові» і танець «Степових відьом» — вживаються на святах чи зустрічах. Обіцянка «Степових відьом» вживається при переведенні «Зеленух» (прихильниць) до «Відьом».

Проводяться реґулярні щомісячні сходини, ведеться праця в пластових осередках. Членки цікавляться подіями в Україні та діяспорі та допомагають Україні. «Відьми» є членами Фундації «Допомога дітям Чорнобиля», активні при церквах, школах, громадах та в мистецьких одиницях.

«Відьми» стараються бути взірцевими пластунками, життєрадісними, мати почуття гумору і дружби та плекати красномовність, творити спільноту, об’єднану загальноукраїнськими, пластовими та «Степово-відьомськими» ідеями.

В травні 2003 р. «Степові Відьми» відбули Злет в чарівних містичних горах «Данденонґз» для відзначення 40-літнього Ювілею куреня.

Без коментарів.