39-ий Курінь УПС «Спартанки»

 Курінь «Спартанки» був організований в 1959 році в Чікаґо. Організаторами були 13 юначок, які переходили до старшого пластунства і бажали продовжувати пластову працю в зжитому гурті. Зразу включилися у виховну та адміністративну працю чікаґської пластової станиці. У 1969 і 1970 роках курінь значно зріс чисельно. На терені Чікаґо курінь організував виставки українського мистецтва та видав книжку «Молода Господиня» і далі продовжував виховну і адміністративну працю в станиці.

В 1972 році до куреня вступили гуртки з Нью-Йорку і з Нью-Джерзі в числі 11, з їхньою першою курінною Лідою Прокоп. Новий оформлений гурток займався спортовими турнірами по станицях та під час Свят Весни. Вони щорічно організували відбиванкові змагання Вайлдвуді, Нью-Джерзі та традиційно переводили Андріївський Вечір по станицях.

З часом до куреня вступили гуртки з різних місцевостей — з Торонта, Філядельфії та Вашінґтону. Впродовж існування ціллю куреня є провадити виховну працю по пластових уладах, уділятися в громадській праці та ширити фізично-атлетичний дух.

Курінні краски — чорна і золота. Курінна відзначка — це емблема дівчини «Спартанки», яку носять на правому рукаві однострою. Курінна хустка — чорне тло з двома золотими пасами. Курінний киптар — вишитий на чорному сукні. Курінні традиції є численні: приймання нових кандидаток, «дівич-вечір» для молодої, писання і читання жартівливої казки, вишиття обрусу і серветок, весільні обряди.

В 1994 році сеніорський курінь «Спартанки» був затверджений з першою курінною Ромою Максимович та одержав порядкове число 39. Курінь начисляє 24 членок з Нью-Йорку, Нью-Джерзі, Конектікат, Бостону, Філядельфії і Вашінґтону.

Завдання куреня:

• Продовжувати виховну працю по станицях.

• Щорічно проводити новацькі Свята Весни з станицею Нюарк.

• В 1993 році пл. сен. Петруся Котляр-Паславська заініціювала і зорганізувала перший початковий табір для новаків і новачок у віці 6-7 років, і по сьогоднішній день очолює його на переміну з пл. сен. Іцею Леуш, кожного року на «Вовчій Тропі».

• Включно з виховною працею, завданням сеніорського куреня «Спартанки» є фінансово підтримувати пластову оселю «Вовчу Тропу» через особисті чи збіркові добровільні датки.

Без коментарів.