41-ий Курінь УПС «ЧЕРВОНІ МАКИ»

 В 1967 році, в Мельбурні, Австралія, засновано старшопластунський жіночий курінь «Червона Калина», який в 1978 році переіменовано на «Червоні Маки». 10 жовтня 1997 р. затверджено курінь УПС «Червоні Маки» і надано порядкове число 41. Курінь нараховує 20 членок, з яких 13 є активні.

Деякі члени куреня проводили вишколи, були в булавах таборів та членами крайових і станичних проводів. Крім пластової праці, членки куреня беруть активну участь у громадському житті.

Назва куреня поєднує два поняття: красу України і пам’ять про полеглих у боротьбі за Україну. Курінний клич — «Рости, Рости». Курінні барви — червона, зелена і чорна.

Курінь «Червоні Маки» допоміг оплатити подорож пластунам, які в серпні 2002 року поїхали на ЮМПЗ в Україні; уфундували таборові відзнаки станичного табору «Один крок вперед» (2002); зложив даток на фонд збереження україномовного часопису «Вільна Думка», на громадський хор «Промінь» (5 членів куреня співали в тому хорі), на Фонд Лекторату Українознавчих Студій при університеті ім. Монаша, на Вишкільний Фонд Пласту у Вікторії.

В майбутньому курінь плянує видати повну історію «Червоних Маків» та книжечку з переписами страв, в яких уживається мак.

Членів куреня «Червоні Маки» єднає дружба, яку плекаємо на щомісячних сходинах — довголітня пластова дружба та співпраця подруг, які готові завжди допомогти, дає нам наснагу до праці в Пласті і українській громаді.

Без коментарів.