станиця Тернопіль

ОП УПС станиці Тернопіль

Осередок праці УПС Тернопільської станиці є найбільшим діючим осередком в окрузі. Станом на 1 квітня 2011 року нараховує 16 осіб. Осередок створений на початку 90-х років.

Саме завдяки пластунам сеніорам  станиці організовано перші пластові табори у 1991 році, закладено основи систематичної виховної роботи, здобуто і уфундовано пластову домівку, закладено перші курені УПЮ і гнізда УПН. Поряд із сеніорами молодої генерації, завжди були і сеніори генерації передвоєнної. Їх життєвий і пластовий досвід, постава, доброзичливість, а ще оптимізм і запал до праці стали прикладом для наслідування і забезпечили можливість збереження і передачі пластових традицій і світогляду молодому поколінню пластунів.

Пластуни сеніори на першому станичному юнацькому таборі “Лисоня”: сидять у першому ряду серед юнацтва і старшопластунів: …, Григорій Бурбеза, Іван Гавліч, Петро Змарко, Григорій Друль, Оксана Куриш, …, Олесь Рокіцький, Ірина Побилець. Гора Лисоня, Бережанщина, літо 1991 р.

Їх активна і часто жертовна діяльність  у станичному і крайовому проводах Пласту, без перебільшення, визначала в багатьох аспектах обличчя Пласту 90-х років.  Члени УПС очолювали станицю у 1991-1994 рр., 1996 р., 1999-2001 рр., багаторазово були членами і головами станичної ради. Чимало сеніорів-тернополян були членами КПС і КПР. Завдяки їм постало пластове видавництво в Україні, відоме часописами «Цвіт України», «Форум», «Команда», «Котигорошко», англомовною газеткою «Ukrainian Scouting»,  виданням «Пластового Шляху», перевиданням «Великої Гри», «Батькам про Пласт», журналів для УПН і УПЮ та їх виховників.

Нарада Крайової Пластової Старшини в Тернополі. Весна, 1993 р.

Доклалися члени  УПС і до організації та переведення  в Україні табору «Золота Булава», відродження табору-музею на Соколі, великої кількості інших проектів. Провели чимало вишколів ВППП, виховників УПН і УПЮ, семінарів, круглих столів, зустрічей і презентацій. І, звичайно, більшість сеніорів були виховниками для юнацтва і новацтва, зв’язковими і гніздовими, — разом із своїми вихованцями вони навчались і мандрували, дискутували і майстрували, організовували вертепи і стояли на стійці, організовували зустрічі і табори…

Провід першої в Україні “Золотої Булави” – всі пластуни сеніори: Богдана Жукотанська (Тернопіль), Алла Змарко,  (Тернопіль), Андрій Колос (Житомир), Святослав Сурма (Дрогобич), Рома Найденко (Стрий), Володимир Дашко (Торонто), Таня Джулинська (Торонто), Оксана Куриш (Тернопіль), Олесь Рокіцький (Тернопіль), Ольга Білінська (Заліщики), Орест Джулинський (Торонто). Львів, серпень 1993 р.

Спорудження церкви на Соколі. Пластуни сеніори Богдан Олексій (Тернопіль), Віталій Окуневський (Моршин), о.Іван Гавліч (Тернопіль). Сокіл, липень-серпень 1993 р.

Наприкінці 90-х створили перший в Україні дитячо-юнацький пластовий центр, а на початку двотисячних – благодійний фонд, який тепер регулярно підтримує діяльність станиці. 

Сеніори станиці чимало попрацювали і працюють для громади міста, області і краю, є активними і шанованими в своїх церковних громадах. Чимало членів осередку праці УПС відзначено Пластовими відзначеннями, церковними і державними відзнаками.

Сьогодні пластуни сеніори станиці є активні у своїх куренях, а також як адміністратори – голова округи, член станичної старшини, директор пластового фонду, методист ДЮПЦ, організатор сеніорського інтернет-форуму, два пластових капелани, інструктори на вишколах і у таборах.

Пластуни сеніори з Тернополя і Львова в часі Другого Всеукраїнського Пластового Джемборі. Тернопільщина, серпень 2009 р.

Робоча зустріч Начального Пластуна пл.сен. Любомира Романкова і проводу Тернопільської округи з Головою Тернопільської обласної ради п.Олексієм Кайдою. Квітень, 2010 р.

Голова Тернопільської округи пл.сен. Сергій Юзик проводить заняття на 116 Крайовому вишколі юнацьких виховників. Осінь, 2010 р.

 

 

Без коментарів.