Курінь ч. 8 ім. Ольги Басараб

Вишкіл курінних діловодів «Назад у майбутнє» 2012

Листопад 20, 2012 · Коментарів немає

Це бв ранок 27 жовтня. В мене було день народження і якось, навіть, не хотілось іти на вишкіл, свято як-не-як. Думала, що будуть стандартні гутірки, ігри, які  я вже грала, люди, яких я вже бачила на інших вишколах. Але так, як я вже зголосилась, в мене не було вибору, крім того, щоб піти на вишкіл…

…І відтоді, як я переступила поріг аудиторії, де мали проводитись гутірки, повірте, всі мої ранішні сумніви і небажання наче вітром здуло! Я одразу побачила знайомих, людей, яких я люблю і ціную, і вже тоді промайнула думка, що вишкіл вдасться!

Отож, день почався з того, що в нас було відкриття. Ну що ж його описувати? Почнемо з чогось цікавішого!

Нас зібрала Наталя Медвідь (комендант вишколу) для того, щоб ми всі познайомились. Але не просто, а за допомогою малювання. Цікавий спосіб! Ми мали намалювати яке  наше життя у світі і у Пласті. Завдяки такому знайомству ми всі тісніше познайомились.
Коли всі вже були знайомі, наш бунчужний попередив нас про правило яйця, з якого ми сміялись до кінця вишколу. Правило полягало в тому, що за кожне дурне питання, за кожну провину учасник отримує яйце, яке має вціліти до кінця вишколу.
Перша гутірка – «Культура. Спілкування. Стриманість». Проводив її Павло Лабінський.  З цієї гутірки ми багато чого винесли і навчились, як от про розсудливість, манери, самоконтроль, ну і звісно культуру спілкування і жестикулювання.

Слідом за цим була гутірка від Олі Кійковської про Раду Гурткових. Вона давала нам поради щодо проведення РГ, ми визначили роль РГ в діяльності куреня і просто згадали всі елементи Ради.

Після цього була не менш цікава гутірка «Лідерство» від друга бунчужного Назара Кудлика. На цій гутірці ми добряче насміялись, зрозуміли різницю між провідником і лідером, як і зрозуміли роль конкуренції в нашій діяльності в Пласті.
Потім був обід і тренінг щодо проведення Ради Гурткових. Нам усім роздали ролі хто ким має бути, а потім додаткові завдання, для того, щоб ускладнити нам завдання. Всім все сподобалось, було дуже смішно і весело.
Наступна гутірка – «Скарбник і фінанси». ЇЇ нам прочитала Марта з куреня НепрОсті.  Повірте, ніколи не думала, що роботу скарбника можна так організувати, що ця посада принесе і тобі радість, і юначкам твого гуртка, куреня і так далі…
А от наступна гутірка була досить таки не стандартна: «Ораторство». Проводив її Михайло Дяків, який розказав нам усі секрети, щоб твоя доповідь/гутірка була не тільки доступною щодо інформації, але й цікавою, щодо твоєї поведінки. Також, бажаючі спробували себе у ролі оратора. Добровольцям потрібно було підготувати доповідь на одну із тем, виступити, і тоді Михайло розказував, що було правильно, а що ні.
Нажаль, день добіг кінця, але не вишкіл. Адже після вечері, ми мали маленьку ватру, на якій ми презентували свої курені, співали пісні, сміялись, жартували, ну, одним словом, робили те, що зазвичай робимо при ватрі.

Ось уже й почався 2 день вишколу. Перше, у нас була Служба Божа у Домініканському соборі, а тоді ми поїхали в УКУ, де й продовжувався наш вишкіл. Сніданок, а тоді 1-ша гутірка – “Сучасні технології”. Проводив її колишній станичний – Андрій Пивоварчук. Він давав прості і зрозумілі поради, як скористатись сучасними пристроями і якнайменше витратити час. Андрій розказував, як можна закупити продукти, не виходячи з дому, або як перемикати канали на телевізорі, не маючи пульта, і не встаючи з дивану. Нам дуже сподобалась ця гутірка, але, нажаль, вона закінчилась.

Друга гутірка – “Ідеальні сходини”. Проводила її зв’язкова мого куреня – Оксанка Баліцька. Вона розповідала, як можна зробити курінні сходини більш цікавішими, що додати, щоб кожен юнак/кожна юначка з задоволенням ходили на курінні сходини.

Після цієї гутірки був смачний обід. А після того, як ми поїли, почалась нова гутірка від Люби Тріль. Тема гутірки – “Планування”. Ніколи не любила цю гутірку, але коли я почула її від Люби, це було щось нове і захоплююче. Ми не як завше планували табір, чи мандрівку, як це буває на звичній гутірці з планування, а складали плани на майбутнє. Це було дуже цікаво послухати, про що хто мріє у майбутньому.

Наступна і остання гутірка була від моєї виховниці Ксені Мединської про репутацію. Я думаю, що ця гутірка є дуже важливою на даний час, адже більшість пластунів та пластунок інколи забувають, що вони в Пласті, а отже, мають відповідати своєму статусу.
А далі вечеря, опитник, закриття вишколу і великий сум.
Бо з такою компанією я б хотіла побути довше, аніж 2 дні.
Цей вишкіл був надзвичайним, дуже яскравим і веселим!
Якщо вам випаде нагода потрапити на цей вишкіл, то не проґавте її, точно не пошкодуєте!

 

пл.уч. Марта Бартошевська

Categories: Новини0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below..

Напишіть коментар

"Курінь ч. 8 ім. Ольги Басараб" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу