Почесна варта вшанувала пам’ять Ольги Басараб

12 лютого 2014 р. Б. пластуни Почесної варти станиці Львів взяли участь в урочистому вшануванні 90-ї річниці з дня смерті Ольги Басараб з Левицьких – членкині УВО та Пласту. Continue reading

Почесна Варта віддала останню шану Ірині Калинець

          31 липня 2012 р.Б. на 72-му році життя у вічність відійшла справжня  українська галичанка-патріотка, одна з осіб, котрі відновлювали Пласт на           зорі нашої Незалежності, поетеса Ірина Калинець. Continue reading

Почесна Варта відзначила 68-му річницю створення УГВР

15 липня 2012 р.Б. в с. Сприня Самбірського р-ну Львівської області відбулися урочистості з нагоди 68-ї річниці від дня створення Української Головної Визвольної Ради. Continue reading

ПВ і ШВ взяли участь у вшануванні жертв ІІ Світової війни

8 травня 2012 р.Б. у Міжнародний день пам’яті жертв Другої світової війни, на запрошення Львівської обласної ради Почесна Варта Станиці Львів та Школа Впоряду Станиці Львів взяли участь у проведенні заходу-реквієму, який відбувся біля пам’ятника жертвам політичних репресій на пл. Шашкевича, 1. Continue reading

ПВ та ШВ взяли участь у Крайовому Дні Пластової Присяги у Львові

28 та 29 квітня 2012 р.Б. Почесна Варта Станиці Львів та Школа Впоряду Станиці Львів взялди активну участь в церемоніальних заходах в рамках святкування 100 річниці від дня складання першої пластової присяги у Львові в 1912 р.  Continue reading

Почесна Варта взяла участь у вшануванні героїв Маківки

29 квітня 2012 р.Б. делегація пластунів Почесної Варти (пл. прих. Володимир Хлєбніков та пл. уч. Соломія Терех) на чолі з учасником вишколу бунчужних ШВ пл. розв. Романом Тимоцком на прохання обласної влади Львівщини взяла участь у святкуванні  97-ї річниці перемоги Січових стрільців на горі Маківка. Почесна Варта поклала вінок до меморіалу воїнам Маківки таким чином вшанувавши пам’ять полеглих. У заході взяли участь також представники різних громадських організації Львівщини. Загалом кількість учасників вшанування становила близько тисячі осіб. Внизу поданий сюжет випуску новин Львівської обласної телерадіокомпанії.

20 квітня ПВ та ШВ взяли участь у вечорі пам’яті пл.сен.кер. Миколи Плав’юка, ЛЧ

 20 квітня 2012 р.Б. в Палаці мистецтв у Львові відбувся вечір пам’яті пл. сен.  кер. Миколи Плав’юка, ЛЧ – останнього президента Української народної  республіки в екзилі. Пластуни Почесної Варти та Школи Впоряду вшанували  пам’ять цієї видатної особи почесною стійкою біля його портрета. Відбулися  також виступи громадських діячів та осіб, які були особисто знайомі або  співпрацювали з др. Миколою.

Референтура Почесної Варти Станиці Львів також висловлює свої співчуття  рідним та близьким др. Миколи з приводу його відходу у вічність. Др. Микола  назавжди залишиться для пластунів гідним прикладом патріотизму та  мудрості!

Школа Впоряду Станиці Львів склала іспити першого етапу ШВ

 

5 квітня 2012 р.Б. на шостих сходинах Школи Впоряду Станиці Львів було оголошено    результати опитника першого етапу ШВ,  написаного напередодні. За підсумками    опитника, першуном етапу став пл. прих. Володимир Хлєбніков з к.ч.5 ім. Р. Купчинського (16,9 бала), а першункою – пл. розв. Настя Червінська з к.ч.52 ім. М. Чорної(17,4 бала). Опитник складався з 23 різних питань з історії однострою та його    специфіки. Референтура Почесної Варти бажає першунам нових звершень та ефективного застосування своїх знань в галузі пластового впоряду!

Довідка: Перший етап Школи Впоряду – “Дубова гілка” – присвячений вивченню пластового однострою. Під час цього етапу проводом проводяться гутірки з історії пластового однострою, практично розглядаються різні елементи однострою, а однострої самих учасників доводяться до ідеального стану згідно Правильника про пластовий однострій та відзнаки. В кінці етапу особі, яка успішно пройшла етап видається відзначка у вигляді букви “С” з пластового гасла СКОБ. Після переходу всіх чотирьох етапів, 4 відзначки етапів обмінюються на одну відзначку Школи Впоряду.  

Депутати обласної ради та Почесна Варта вшанували пам’ять Михайла Сороки

27 березня, у 101-шу річницю від дня народження українського націоналіста, політв’язня Михайла Сороки, депутати Львівської обласної ради Андрій Холявка та Левко Дуда, а також представники обласної державної адміністрації та громадськості вшанували його пам’ять. Поминальні заходи відбулися на Личаківському цвинтарі у Львові, біля могили Михайла Сороки. Пластуни Почесної Варти поклали квіти до могили видатного діяча національно-визвольних змагань. Після цього відбулася панахида, яку відслужив настоятель Храму святих апостолів Петра і Павла. 

Михайло Сорока – український політичний діяч, правозахисник, дисидент, член ОУН, багатолітній в’язень радянських таборів. У 1971 році він помер у Мордовії після 34 років заслань. У 1991 році його прах перевезли в Україну і перепоховали на Личаківському цвинтарі у Львові, поруч з дружиною Катериною Зарицькою.

Джерело: сайт Львівської обласної ради 

 

Сайт Почесної Варти Станиці Львів розпочинає роботу!

Всім привіт! Вітаємо вас на сайті єдиного річного церемоніального вишколу Пласту – Національної скаутської організації України – Почесної Варти Станиці Львів. 

 Почесна Варта Станиці Львів це річний церемоніальний вишкіл, який організовується Референтурою Почесної Варти у складі ст. пл. скоба Володимира Литвина (комендант) та пл. скоба Тараса Іщика (бунчужний).  Вишкіл має на меті підготувати потрібних Пласту інструкторів з впоряду та спеціалістів з питань церемоніалів. За час організації цього вишколу було проведено більше 30 церемоніальних акцій, де Пласт був представлений на високому рівні. Учасники Почесної Варти беруть участь у різних державних заходах (вшанування пам’яті видатних діячів українського народу, участь у святкових дефілядах, відкриття пам’ятників тощо). Налагоджена також співпраця з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою, які часто долучають ПВ до проведення своїх заходів. Учасниками Почесної Варти є випускники Школи Впоряду Станиці Львів, які після відбутя ШВ об’єднані у вишкіл бунчужних Школи Впоряду.