Новини Почесної Варти

Почесна Варта віддала останню шану Ірині Калинець

          31 липня 2012 р.Б. на 72-му році життя у вічність відійшла справжня  українська галичанка-патріотка, одна з осіб, котрі відновлювали Пласт на           зорі нашої Незалежності, поетеса Ірина Калинець. Continue reading

Почесна Варта відзначила 68-му річницю створення УГВР

15 липня 2012 р.Б. в с. Сприня Самбірського р-ну Львівської області відбулися урочистості з нагоди 68-ї річниці від дня створення Української Головної Визвольної Ради. Continue reading

ПВ та ШВ взяли участь у Крайовому Дні Пластової Присяги у Львові

28 та 29 квітня 2012 р.Б. Почесна Варта Станиці Львів та Школа Впоряду Станиці Львів взялди активну участь в церемоніальних заходах в рамках святкування 100 річниці від дня складання першої пластової присяги у Львові в 1912 р.  Continue reading

Почесна Варта взяла участь у вшануванні героїв Маківки

29 квітня 2012 р.Б. делегація пластунів Почесної Варти (пл. прих. Володимир Хлєбніков та пл. уч. Соломія Терех) на чолі з учасником вишколу бунчужних ШВ пл. розв. Романом Тимоцком на прохання обласної влади Львівщини взяла участь у святкуванні  97-ї річниці перемоги Січових стрільців на горі Маківка. Почесна Варта поклала вінок до меморіалу воїнам Маківки таким чином вшанувавши пам’ять полеглих. У заході взяли участь також представники різних громадських організації Львівщини. Загалом кількість учасників вшанування становила близько тисячі осіб. Внизу поданий сюжет випуску новин Львівської обласної телерадіокомпанії.

20 квітня ПВ та ШВ взяли участь у вечорі пам’яті пл.сен.кер. Миколи Плав’юка, ЛЧ

 20 квітня 2012 р.Б. в Палаці мистецтв у Львові відбувся вечір пам’яті пл. сен.  кер. Миколи Плав’юка, ЛЧ – останнього президента Української народної  республіки в екзилі. Пластуни Почесної Варти та Школи Впоряду вшанували  пам’ять цієї видатної особи почесною стійкою біля його портрета. Відбулися  також виступи громадських діячів та осіб, які були особисто знайомі або  співпрацювали з др. Миколою.

Референтура Почесної Варти Станиці Львів також висловлює свої співчуття  рідним та близьким др. Миколи з приводу його відходу у вічність. Др. Микола  назавжди залишиться для пластунів гідним прикладом патріотизму та  мудрості!

Депутати обласної ради та Почесна Варта вшанували пам’ять Михайла Сороки

27 березня, у 101-шу річницю від дня народження українського націоналіста, політв’язня Михайла Сороки, депутати Львівської обласної ради Андрій Холявка та Левко Дуда, а також представники обласної державної адміністрації та громадськості вшанували його пам’ять. Поминальні заходи відбулися на Личаківському цвинтарі у Львові, біля могили Михайла Сороки. Пластуни Почесної Варти поклали квіти до могили видатного діяча національно-визвольних змагань. Після цього відбулася панахида, яку відслужив настоятель Храму святих апостолів Петра і Павла. 

Михайло Сорока – український політичний діяч, правозахисник, дисидент, член ОУН, багатолітній в’язень радянських таборів. У 1971 році він помер у Мордовії після 34 років заслань. У 1991 році його прах перевезли в Україну і перепоховали на Личаківському цвинтарі у Львові, поруч з дружиною Катериною Зарицькою.

Джерело: сайт Львівської обласної ради