Домівка

Курінь бере свій початок у 1955р. в Аделаїді. Тоді 4 юначки – Таня Карпенко (Прадун), Наталка Равич (Берів), Зоя Карпенко (Каленюк), та Ліда Барановська, назвали свій гурток «Відьми».

В 1957 р. вступила до гуртка Орися Чубата (Судомляк). Ці чотири пластунки залишились «відьмами» аж до сьогоднішнього дня. Коли дівчата перейшли в УСП, то зберегли назву «Відьми».

В 1963 р. на сходинах УСП, які скликала референт УСП Ірина Цюрак (Савчак), всі присутні вирішии долучитися до існуючого гуртка і згідно з вимогами правильника УСП, змінили назву на…

«Степові Відьми»

В 2005 році Наталя Масяк вирішиила створити осередок куреня в Україні. Перші сходини відбулися 27 серпня 2005 р. в подвір’ї Вірменської церкви у Львові. Першими «відьмами» в Україні стали: Наталя Масяк, Марія Олійник, Наталя Друль, Тетяна Бей, Уляна Овчар.

27 травня 2006 р. Крайова Пластова Рада затвердила курінь число 32 для куреня УСП «Степові Відьми». Відтоді кількість відьом зростає, до куреня належать 20 старшопластунок зі Львова, Рудок, Трускавця, Дрогобича, Нового Роздолу Львівської області, а також з Тернополя та Чернівців.

Основна діяльність куреня в Україні:
– заохочувати пластунів до праці в Пласті і поза ним;
– плекати і передавати наступному поколінню українські народні традиції.

facebook