Академія впоряду і курінного діловедення

Вже другий рік поспіль к. ч. 32 “Степові Відьми” проводить у Львівській окрузі Вишкіл Впоряду та Курінного діло ведення. Маючи досвід проведення минулого року провід вишколу вирішив для ефективності впровадити нововведення. Цьогоріч вишкіл був мандрівний, ми з проводом та інструкторами мандрували і проводили його в тому осередку, який зголосив потребу у цьому вишколі і бажання нас прийняти. Програма вишколу складається з двох частин теорії по веденню гурткового чи курінного діловедення та впоряду. На вишколі розглядались наступні теми: історія однострою, сучасний однострій, структура пласту, діло-ведення в гуртку чи курені, впоряд на місці, впоряд в русі та ін.. Цьогоріч вишкіл був розрахований на юнацтво 11-14 років, тобто прихильників та учасників, які ще лише здобувають основи та ази у адміністративній роботі куреня чи гуртка і потребують практику впоряду. Провід та інструктори, вже давно випробувана команда – першуни Львівської «Школи Впоряду». Це молоді хлопці – юнаки, які самі відбули кількамісячний вишкіл, а тепер з гордістю представляють Пласт на різних офіційних заходах і кваліфіковано можуть поділитись знаннями з іншими.

1 – 2 травня такий вишкіл відбувся і Дрогобичі. Було 18 учасників з Дрогобича, Трускавця і Львова. Насичена програма заповнювала весь день, але вже другого дня відчутні були зміни. Першункою вишколу стала пл..прих. Т.Кушнір з станиці Трускавець. До читання гутірок запрошувались як інструктори з куреня Степові Відьми так старшопластуни і старшопластунки з інших осередків. Загалом вишкіл такого типу дуже потрібен для юнацтва у Львівській окрузі. Вагомий внесок в допомогу проведення вишколу внесли старші юнаки станиці Дрогобич.

Підбивши певні висновки та результати проробленої роботи ми готувались до наступного такого вишколу. Наступним містом був Старий Самбір. Щоб більше внести легенду Академії на вишкіл,як це було минулого року ми розробили на цей вишкіл залікові книжки як в університетах де кожен учасник міг отримати підпис від лектора – інструктора після прослуханої гутірки, посвідки теж були у вигляді диплому. Така атракція дуже сподобалась юнацтву. У Cтарому Самборі, де теж були присутні ще і юнаки з Хирова, проходив 21 травня. Відбуло цей вишкіл 23 учасників.

Цьогоріч вишкіл дав свої плоди та нагороди. Сподіваємось ці здобуті знання та практика стануть впригоді у Пластовому житті.

Комендант ст. пл. Люба Журко, СВ