ОВВТ «Наше кіно. Кіностудія Пласт» в заповіднику «Тустань»

Щодня погода нас дивує своєю мінливістю даруючи то рясні дощі з градом то спекотне сонце. Але ніякі погодні умови не стануть на перешкоді пластунам. Ми пакуємо свої наплечники і готуємось у мандри. Цього року юнаків та юначок з львівської округи гостинно приймають Урицькі скелі.

Мальовниче місце, неймовірні краєвиди і багата природа, саме ця місцевість з 1 по 11 липня стала нашою домівкою. В програмі здобуття багатьох навиків і знань. Цілий рік вивчаємо теорію поводження в природі, розрізняти тварин і оберігатись від небезпеки в лісі, розпалювати вогонь трьома сірниками і будувати ватри, щоб влітку ці знання підкріпити і випробовувати практичним досвідом.

28 учасників з Дрогобича, Червонограду, Миколаєва, Бродів зібрались під зоряним небом, щоб зміцнити дружбу і загартувати свій характер пластовими випробовуваннями. Для більшості це був їхній перший табір, тому саме від нього залежить подальше пластування. Незважаючи на випробовування погодою бадьорий настрій і запал до знань не зникав.

Легендою окружного табору стало творення «Нашого кіно», яке колись закарбується в історію пластування юнацтва нашого регіону. Тому і назва табору «Наше кіно. Кіностудія Пласт» не випадкова. Підтримуючи легенду учасники табору переживали день певного жанру кіно: кінокомедійний, історично – документальний, пригодницький і ін.. Відповідно всі гутірки (заняття), творчі майстерні та ігри підтримували тематику певного дня.

Тут і відсвяткували свято Купала. Співали пісень біля ватри і плетучи вінки, нажаль через погоду не вдалось дівчатам погадати на долю і пустити їх по воді, але давню традицію плетіння Марени і Купала було відтворено.

Ще один з вечорів був присвячений нашому героїчному минулому, згадали наших героїв і нашу історію визвольної війни. Для цього вивчили багато повстанських пісень., щоб вечері пом’янути тих, хто поклав життя за волю нашої держави.

На таборі учасники мали змогу здобути вмілості з куховарення, природознавства, табірництва, самозарадності, першої медичної допомоги. Навчились малювати – створювати мультфільми, клеїли та малювали особливі привітальні листівки, плели з ниток файнички. Багато співали, особливо в часі дощів, але й побавились у волейбол коли потішило сонце, позмагались у веселих стартах, а в останній день намагались підкорити скелю на скелелазінні і декому це вдалось.

Дякуємо усім хто творив цей табір і піклувався про юнацтво – це виховники та спеціалізаційні інструктори з Дрогобича, Рудок, Львова, Судової Вишні, Трускавця,Бродів та Стрия.

Комендант табору ст. пл. Люба Журко, СВ