Станиця Ужгород

Станиця Ужгород – структурий підрозділ Всеукраїнської молодіжної організації Пласт – НСОУ.

Перші зацікавлення щодо відновлення Пласту на Закарпатті відбулися 1991 р. Цього ж року були і перші контакти з Пластом у діаспорі, а також – засновано мішаний пластовий гурток. У 1991 році відбувся І-ий (установчий) Крайовий Пластовий З`їзд у м. Моршин, участь в якому взяли також і представники від Закарпаття.

Установчий З`їзд Станиці Ужгород відбувся 24 листопада 1993 року.

У серпні 1994 р. поблизу с. Дубриничі (Перечинський р-н) було проведено станичний вишкільний табіру УПЮ “Чиста Криниця”. Комендант – ст.пл.прих. Олеся Глуханич, бунчужний – ст.пл.прих. Василь Куртяк, писар – ст.пл.прих. Олеся Дворак. А 17 серпня 1994 року відбулося заприсяження перших п`яти юнаків та двох юначок Закарпатського Пласту від 1939 року.

1996 рік – знаменний рік в історії Станиці. У травні Станиця організувала і провела І-е Свято Весни на Закарпатті від 1938 року біля с. Невицьке Ужгородського р-ну. Комендантом СВ була ст.пл. Олеся Дворак.

17.08.1996 у м. Ужгороді відбулася науково-практична конференція, присвячена 75-річчю Пласту на Закарпатті. А з 18 по 24 серпня поблизу с. Невицьке відбулося І-е Всеукраїнське Скаутське Джемборі (понад 800 учасників та гостей з України, Швеції, Данії, Франції, Молдови, Словаччини). Комендант – ст.пл. Нестор Дацишин, ЛЧ.
Цього ж року пластуни Станиці Ужгород були учасниками табору Пласту в Словаччині.

З 1996 р. і до сьогодні Станиця організовує щорічні свята весни (2007, 2008, 2009), літні табори, лещетарський табір “ФЕСТ”, а також відзначення важливих історичних дат - Карпатська Україна, День Пласту. Пластуни ужгородської станиці є учасниками крайових (всеукраїнських) та міжнародних таборів у США, Німеччині, Польщі, Болгарії.

З 2007 р. Станиця активно долучається до організації Вифлеємського Вогню Миру в Україні.

У 2008 та 2009 роках Закарпатська Округа та Станиця Ужгород активно долучалася до організації та участі у Всеукраїнських змаганнях з пішого мандрівництва “Стежками Героїв“.

"Крок за кроком до 100-річчя Пласту!" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу