Тут публікуємо перелік літератури з особистого фінансового розвитку, рекомендованої інструкторами пластових економічних вишколів та семінарів. Читайте на здоров’я, набирайтеся натхнення для гутірок і застосовуйте на практиці.

  • Шефер Бодо. Пес на ім’я Мані, або абетка грошей. (укр. переклад – Видавництво “Старого Лева”.)
Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима. Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.
***
  • Біденко Сергій, Золотаревич Ірина. Хочу заробляти. Корисні поради для дітей та підлітків + 60 ідей заробітку. (Видавництво “Баланс бизнес бук”, Київ, 2010. – російською мовою)
У цій книзі ви знайдете підбірку ідей для заробітку, історії успіху сучасних підлітків, основи фінансової грамотності та поради авторів щодо досягнення поставлених цілей. Книжка розрахована на дітей віком 8-15 років, що хочуть заробити свої перші кишенькові гроші, а також для  батьків, що хочуть допомагати своїм дітям ставати на шлях фінансової грамотності.
***
  • До питань економічного виховання в Пласті. Матеріали Крайового економічного вишколу. Львів, 2010. (електронну версію методички можна знайти у “Пластовій Банці”, з питань придбання паперової версії звертайтеся до референтури економічного вишколу).
Ця методичка, розрахована здебільшого на пластових виховників та старше юнацтво. У ній містяться роздуми довоєнних і сучасних пластунів на тему ролі економічного виховання у пластовій виховній методі. Ці матеріали можуть стати джерелом інформації для відповідних гутірок на сходинах та виховних вишколах. У книжечці подаються також допоміжні матеріали для здачі фінансових точок у пластових пробах, а також поради скарбникам та фінансових діловодам.
***
  • Чуба Надія, Жовтанецький Олег. Цікава економіка. (Видавництво Апріорі, Львів, 2010).
У цій книзі легко і доступно пояснються основи економічної теорії – як функціонує ринок, що впливає на формування цін, що таке інфляція, як формується державний бюджет, тощо. Добра книга для тих, хто хоче трошки глибше розуміти економічні процеси, учасниками яких ми стаємо щодня. Історичні факти та цікаві приклади послужать добрим матеріалом для гутірок з основ економіки. Автори цієї книги були інструкторами Крайового економічного вишколу у 2010 році.
***
  • Роберт Кіосакі. Багатий тато, бідний тато. (Переклад українською – видавництво Брайт Букс, 2010).
“Основна причина, чому люди ведуть фінансову боротьбу, полягає в тому, що вони проводять роки у школі, так і не навчившись нічого про гроші. В результаті люди навчаються, як працювати на гроші… але ніколи не навчаються, як примусити гроші працювати на себе”. Книга американського фінансиста японського походження стала надзвичайно популярною у всьому світі завдяки наочності наведених прикладів, та зміні акцентів у звичному сприйнятті фінансової дійсності. Корисна для особистого розвитку та розширення світогляду.
***
  • Економічна соціалізація молоді: соціально-психологічний аспект / загальна редакція – В.В.Москаленко. Український центр політичного менеджменту, Київ, 2008.  (Бібліотека журналу “Соціальна психологія”).
В сучасному українському соціальному просторі система економічних цінностей суспільства суперечлива. В ній одночасно існують і цінності ринкової орієнтації, і цінності, пов’язані з архетипами старого суспільства. Про те, що таке економічні цінності людини, як вони формуються і як впливають на її самореалізацію, читайте у дослідженні доктора філософських наук Валентини Москаленко.
***
  • Тишковець Сергій. Підбірка цікавих історій про податки. (Он-лайн книжечку можна почитати тут).
Ця книжечка створена для широкого кола читачів – від маленьких школярів, до викладачів університетів, але також буде цікавою і для пересічного громадянина. Історії, що містяться у ній покликані розповісти і великим, і малим про те, що таке податки, як вони виникли, для чого існують і в який спосіб функціонують. Невеличкі притчі та розповіді з життя цікавих людей стануть гарним матеріалом для гутірок на сходинах.
***
  • Олександр Свистун. Петро Бурда. Економічне пластування для чайників. Львів, 2010 рік. (Онлайн читати можна тут).

“Насамперед слід сказати, що економічне виховання – це не є спеціалізаційне пластування і про це не можна говорити як про окремий вид пластування. Економічне виховання – це такий самий базовий елемент виховання дитини і громадянина, як і патріотичне, релігійне, естетичне, фізичне виховання (тобто все те, що включає в себе пластова проба).” Більше про економічне виховання, пластову ощадність та діяльність скарбника читайте у “ну дуже практичних матеріалах” підготованих старшими пластунами для молодших.

***

  • Азбука бізнесу. Наталя Чуб. (Серія “Енциклопедія для маленьких вунлеркіндів”, видавництво Фактор, Харків, 2011 р. – Російською мовою).

Хвалькуватий і егоїстичний хлопчик Сергійко потрапляє у чарівну Країну Гномів, де його навчають цінувати свою працю і працю інших. Гноми розповідають Сергійкові, що було до того, як вони придумали гроші і як саме їх придумали. Пояснюють, що таке заощаджувати гроші, як придумати свою фірму, як її розвивати, що таке реклама, як заробити свої перші гроші. Пригоди Сергійка переплітаються з цікавими і веселими завданнями: придумай назву фірми гарну вивсіку для неї, вибери найсмачнішу страву, що готує твоя мама, і придумай для неї рекламу, тощо. В кінці книжки є словник економічних термінів.  Книжка розрахована на дітей молодшого шкільного віку.

***

Comments are closed.