Скаутинг для ромів в Україні

А ми провели другий етап проекту “Скаутинг для ромів в Україні”, який здійснюємо за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Семінар відбувався 17-18 грудня у приміщенні УКУ, та був відкритий для всіх бажаючих, хто зацікавлений займатися із ромськими дітьми та молоддю за скаутською методикою.

Усього у семінарі взяло участь 35 осіб: 23 представники ромських громад Закарпаття, Одещини, Черкащини та Кіровоградщини, 2 словацькі скаутські тренери із Братислави: Ян Лауко та Адам Шабе, та 10 представників організації Пласт, що ділилися своїм власним досвідом молодіжної роботи у скаутингу та знайомилися з ромами для кращого розуміння та окреслення рамок майбутньої співпраці.

Загалом, все було гарно і спокійно. За два дні учасники семінару взяли участь у таких заняттях: “Мета і завдання скаутингу”, “Пластові спеціалізації”, “Скаутський метод”, “Досвід словацьких скаутів у роботі із ромською молоддю”, “Ігри як важливий елемент скаутського методу”, “Робота у малих групах”, “Пластовий однострій і церемоніали”, “Роль дорослого у скаутингу”, “Структура Пласту”, “Мотивація” і на занятті “Година запитань і відповідей” отримали змогу з’ясувати усе, що до того моменту було незрозумілим.

Єдине, що викликало бурю емоцій у ромських колег, то це словацький скаутський досвід. Досвідчений педагог із Одещини заявив, що словацька схема нам навряд чи підійде, адже вони намагаються асимілювати ромів у свою громаду, в той час, як нам потрібно навпаки працювати над їх вирізненням із українського суспільства.

Зрештою, саме тому цей проект починається із роботи з дорослими та досвідченими активістами ромських молодіжних організацій, щоб у співпраці з ними сформувати таку скаутську програму, яка буде цікавою і корисною для ромської молоді та дітей.

І не важливо, чи вони будуть називатися ромськими пластунами, чи ромськими скаутами – аби діти були щасливі і отримували задоволення від того, чим займаються :)

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 коментарі to “Скаутинг для ромів в Україні”

  1. buy hydrocodone коментує:

    buy hydrocodone…

    Скаутинг для ромів в Україні | Міжнародна служба Пласту…

    [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (79.180.224.150) doesn’t match the comment’s URL host IP (64.247.191.114) and so is spam.

  2. [...] Скаутинг для ромів в Україні [...]

Leave a Reply

"Міжнародна служба Пласту" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу