«

»

Тра 16

Кримські вихідні

На початку травня планував побувати у Криму, а заразом і завітати на скаутське джемборі «Су-Учхан».

Завдяки Миколі Яриновському, голові Кримської округи, відвідування Криму стало насиченішим пластовими справами.

Отож, у суботу 7 травня потрапив на установчі юнацькі сходини в українській гімназії Сімферополя. Найперше вразила сама гімназія – новесенька будівля, архітектурно приваблива, з басейном… і т.д.

Адміністрація про Пласт знає давно, готова підтримувати. Процес розпочався.

Цікавий факт: чи не вперше зіткнувся із ситуацією, коли офіційні особи просять надати офіційні документи про те, чи може та чи інша особа вести пластову діяльність. Так сталося в Сімферополі, певно через давню історію стосунків з Пластом та досить довгу неактивність пластунів останніми роками. Отож, потреба у наявності членських квитків для пластунів існує. Принаймні для дійсних членів у невеликих осередках.

Того ж дня поїхали на скаутське Джемборі «Су-Учхан». Загальну інформацію про відвідування подав на Пластовому порталі.

Для мене воно цікавим було ще й особисто: з юнацьких часів у спілкуванні з кримськими пластунами часто чув дуже позитивні розповіді про цю місцину і власне джемборі – скаути проводять там зустрічі уже 18 років поспіль. Кілька разів мав можливість стати учасником, але так і не склалося. От тільки тепер нарешті відвідав. Місце там і справді зручне – поблизу є чудовий водоспад і Червоні печери, з цілою річкою всередині. Нажаль останнім часом цю територію все більше облаштовують під кемпінги, тож тепер тут багато туристів і просто відпочиваючих. За словами скаутів, наступного року їм доведеться шукати нове місце для зустрічі.

Наступного дня зустрілися із прихильником Пласту Андрієм у Красноперекопську – невеличкому місті на кримському перешийку, звідки, якщо не помиляюся, родом є перший регіональний представник Пласту в Криму пл. сен. Галина Каширіна. Андрій, недавній учасник КВДЧ в Одесі, вже розпочав активний пошук потенційних пластунів у містечку і починає формувати хлоп’ячий гурток. Сподіваюся, що кілька осіб з Красноперекопська вже цього літа візьмуть участь у програмі таборових гурткових обмінів.

9 травня відвідали також найпівденніший осередок Пласту (і за моїми спостереженнями – «найвитриваліший» у Криму) – Севастополь. Голова Станиці ст. пл. Зіна Беланюк разом із виховницею ст. пл. Євгенією Атроховою трохи розповіли про нещодавнє станичне новацьке Свято Весни, а також про плани станиці на літо. За прогнозами протягом травня-червня основне членство станиці має перейти з новацтва до юнацтва, тож станиця потребує виховника для хлопців. Можливо хтось знає таких потенційних виховників у Севастополі? Якщо раптом є, повідомляйте!

Дмитро Колесник

"Крайова пластова старшина" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу

css.php