Що нового?

Цікаве відкриття

МзС : Серпень 18, 2011 7:35 am : Що нового?

Сьогодні під час розмови з Оленкою Галушкою про Джемборі і ЮМПЗ відкрили для себе цікавий факт.

Поринувши у спогади і порівняння, Оленка запитала мене, чи був я на ЮМПЗ-2002 і в якому таборі. На ЮМПЗ я був, а от назву табору запам’ятав тільки “неофіційну” – “Перший мандрівний труп”, ПМТ скорочено. Треба було бачити очі Оленки, коли я це сказав – таке щире здивування і напівзапитальна фраза “Я теж була на цьому таборі!?…”

Правда ми зовсім один одного не памятаємо, але справді були там – вона учасницею, а я виховником, єдиним “прибульцем” серед команди, сформованої із закарпатських пластунів.

Зацікавився і знайшов підтвердження – у ЖЖ Андрія Ребрика є речові докази – фотки і ми на фотках. Взагалі той табір – це був суцільний експромт, але то інша історія.

Справді, варто було майже 2 роки пропрацювати разом в КПС, щоб випадково дізнатися, що знайомі з далекого 2002 року!

Дмитро Колесник

Comments are closed

День Молоді

МзС : Червень 28, 2011 11:16 am : Що нового?

Вчора в Україні відсвяткували День молоді. На Майдані вдень всеукраїнські молодіжні організації себе представляли – розставили намети, роздавали флаєри… Мало бути 34 організації, а скільки точно було – не рахував, але не менше 20. Пластуни розклададли рекордний тризуб. Поряд – показові виступи МНС. Все це під періодичним дощем.

Мав завітати міністр Дмитро Табачник, але не побачили його. А от нардеп Андрій Пінчук вчергове довів, що не втрачає уваги до молоді.

Погода звичайно не сприяла активності і участі великої кількості людей, але перехожі принаймні цікавилися розкладеним на Хрещаитку гербом – шукали свої рідні міста. А загалом молодіжного драйву, інтерактиву на цьому “ярмарку” було мало, та й намети і презентації загубилися на численних квадратних метрах Майдану.

Ще зіпсували настрій 2 мєнта з їхньою думкою, що на майдані можна розкладати, і що не можна. Думку організаторів акції у вигляді Держслужби молоді та спорту вони щось не дуже поважали, а нашу так і взагалі вважали “хибною”.

Вечором мав бути концерт для молоді. Не був там, але читав, що гітариста “Бумбокса” вдарило струмом. Нащастя з ним все добре)

Дмитро Колесник

Comments are closed

Кримські вихідні

КПС : Травень 16, 2011 10:45 am : Що нового?

На початку травня планував побувати у Криму, а заразом і завітати на скаутське джемборі «Су-Учхан».

Завдяки Миколі Яриновському, голові Кримської округи, відвідування Криму стало насиченішим пластовими справами.

Отож, у суботу 7 травня потрапив на установчі юнацькі сходини в українській гімназії Сімферополя. Найперше вразила сама гімназія – новесенька будівля, архітектурно приваблива, з басейном… і т.д.

Адміністрація про Пласт знає давно, готова підтримувати. Процес розпочався.

Цікавий факт: чи не вперше зіткнувся із ситуацією, коли офіційні особи просять надати офіційні документи про те, чи може та чи інша особа вести пластову діяльність. Так сталося в Сімферополі, певно через давню історію стосунків з Пластом та досить довгу неактивність пластунів останніми роками. Отож, потреба у наявності членських квитків для пластунів існує. Принаймні для дійсних членів у невеликих осередках.

Того ж дня поїхали на скаутське Джемборі «Су-Учхан». Загальну інформацію про відвідування подав на Пластовому порталі.

Для мене воно цікавим було ще й особисто: з юнацьких часів у спілкуванні з кримськими пластунами часто чув дуже позитивні розповіді про цю місцину і власне джемборі – скаути проводять там зустрічі уже 18 років поспіль. Кілька разів мав можливість стати учасником, але так і не склалося. От тільки тепер нарешті відвідав. Місце там і справді зручне – поблизу є чудовий водоспад і Червоні печери, з цілою річкою всередині. Нажаль останнім часом цю територію все більше облаштовують під кемпінги, тож тепер тут багато туристів і просто відпочиваючих. За словами скаутів, наступного року їм доведеться шукати нове місце для зустрічі.

Наступного дня зустрілися із прихильником Пласту Андрієм у Красноперекопську – невеличкому місті на кримському перешийку, звідки, якщо не помиляюся, родом є перший регіональний представник Пласту в Криму пл. сен. Галина Каширіна. Андрій, недавній учасник КВДЧ в Одесі, вже розпочав активний пошук потенційних пластунів у містечку і починає формувати хлоп’ячий гурток. Сподіваюся, що кілька осіб з Красноперекопська вже цього літа візьмуть участь у програмі таборових гурткових обмінів.

9 травня відвідали також найпівденніший осередок Пласту (і за моїми спостереженнями – «найвитриваліший» у Криму) – Севастополь. Голова Станиці ст. пл. Зіна Беланюк разом із виховницею ст. пл. Євгенією Атроховою трохи розповіли про нещодавнє станичне новацьке Свято Весни, а також про плани станиці на літо. За прогнозами протягом травня-червня основне членство станиці має перейти з новацтва до юнацтва, тож станиця потребує виховника для хлопців. Можливо хтось знає таких потенційних виховників у Севастополі? Якщо раптом є, повідомляйте!

Дмитро Колесник

Comments are closed

Крайова Пластова Старшина – це не…

МзС : Квітень 13, 2011 9:10 pm : Що нового?

… шестеро людей, які працюють у Києві, періодично дзвонять до когось із вас та вимагають одне чи інше;

… люди, які 24 години на день думають і говорять про Пласт, не маючи інших зацікавлень;

… зануди та чужі одне одному люди;

Крайова пластова старшина – це КОМАНДА!

Нижче декілька фото з одного з наших тім-білдінгів :)

Міжнародний секретар любить боулінг
Міжнародний секретар – Олена Галушка
PR-менеджер запускає кулю
PR-менеджер Михайло Дяків
Голова КПС на старті
Голова КПС – Дмитро Колесник
Заступник голови впевнено тримає кулю
Заступник голови – Тарас Волянюк

Comments are closed

Вишклі “PR та Комунікація”

МзС : Квітень 5, 2011 4:55 pm : Що нового?

Завершились 3 дні нашої науки для регіональних прес-секретарів Пласту, і поки свіжі враження, пару думок з приводу :)

Мені сподобалось це все організовувати, і що вдалось знайти таких спікерів, після завершення вишколу запитав в учасників – чи не було їм заскладно слухати цих всіх відомих журналістів, блогерів, і може варто наступного разу когось простішого і не такого розумного, а вони мені сказали, що в жодному разі :)

Познайомився з Андрієм Сміяном (не лище з ним звісно, а й з Тетяною Козирєвою, Романом Скрипінин, Єгором Соболєвим, Олегом Хавруком, Лесею Оробець). Просто знайомство з ним було несподіванкою, бо він виявився druid’ом, який веде Ранковий подкаст, тому це було для мене несподіване знайомство дня :)

Тренінг від Лесі Оробець як на мене це було сильно (і тут без жодної політики, своїх симпатій до неї я не можу ні підтвердити, ні спростувати, а на початку тренінгу Лесі Юріївни, я зауважив, що вона тут не тому, що відомий політик, а тому що хороший блогер). Вона оратор, вміє працювати з публікою різного віку і знань, зацікавити молодих слухачів не так просто, а їй це вдалось :)

Ще один класний тренер – це Єгор Соболєв. Викладав все чітко і зрозуміло, особливо запам’яталося його порівняння, що різним цільовим гурпам треба різні месиджі, яке він пояснив так: “От ти дівчина, ти хочеш поїхати на табір вгори, і тобі треба відпроситись у хлопця (якому скажеш, що там одні дівчата будуть), у батьків (“за нами наглядатимуть 24/7 досвідчені люди”) і в універі (“це все для наукової роботи”)” :)

Роман Скрипін – справжній :) От реально, який він у ящику – різко відвертий чи то відверто різкий, таким він для мене і запам’ятався за годину-півтори розмови, і головна теза, яку він доносив: “Будьте справжніми, так набагато простіше жити”.

Повеселили Настя Станко і Юля Банкова своєю сценкою – “прес-конференція”. Вони показали як поводяться на такому заході наші міністри і їх прес-секретарі: з’їзджають з теми, ігнорують питання, переонсять відповідь на “наступну прес-конфренцію” і звинувачують у провокаторстві тощо :)

Як підсумок для мене це було дуже цікаво, я як мінімум для себе організував такий тренінг, що це капец :) Дуже сподіваюсь, що він дасть результат і в осередках.

п.с. От ніби і все, можна врешті нормально поспати :)

Михайло Дяків

Comments are closed

Трохи про Пласт і ФРІ

МзС : Квітень 5, 2011 4:54 pm : Що нового?

Минулої неділі відвідав презентацію освітніх проектів для керівників регіональних осередків Фундації Регіональних Ініціатив (ФРІ). За словами організаторів представити свої освітні проекти були запрошені кілька організацій. А виявили бажання і знайшли можливість тільки дві: AIESEC і Пласт. До слова, саме ці організації посіли у 2010 році перші місця у топ-10 молодіжних організацій за версією StudNews. Не біда, що не було інших – натомість ми мли можливість поспілкуватися у порівняно тісному колі.

Що цікавого? На презентації було кілька представників ФРІ з Харкова. Під час спілкування з ними ще раз впевнився у існуванні феномена Пласту в Харкові, який спостерігаю вже кілька років. Для Пласту не дуже приємний, але для молодіжного руху загалом – принаймні, цікавий.

Так от, останні 10 років (орієнтовно) у студентському середовищі Харкова щороку виникають ініціативні групи, які засновують або відроджують пластовий осередок у найбільшому студентському місті східної України. Майже щороку проводять «установчі» збори, представники осередку беруть участь у пластових заходах, вишколах, таборах…а потім… всі по черзі або ж і одночасно мігрують до інших молодіжних організацій та середовищ))).

Серед «приймаючих» організацій є ФРІ, МНК, СУМ… можливо ще інші… Зустріч із ФРІ це ще раз підтвердила: серед представників-фрішників принаймні 2 були у Пласті в Харкові, ще кілька вважають або вважали себе прихильниками Пласту в Харкові.

Якщо приблизно порахувати скільки молодих людей за останні 10 років пройшли через Пласт у Харкові, то цифра буде наближатися до 70. Але лишився за моїми спостереженнями на сьогодні 1. Натомість принаймні половина з тих 70 і зараз є активними у молодіжному середовищі Харкова, тільки в якості членів інших організацій, зокрема ФРІ.

Однозначно можу привітати ФРІ з успішним «рекрутингом»! Ви справді у Харкові робите надзвичайні речі і охоплюєте найкращу молодь! Так тримати!

Дякую фрішникам за запрошення, чай і дружню атмосферу!

P.S. Попередній досвід засвідчив, що Пласту у Харкові треба діяти по-іншому. Пробуємо. Сподіваюся за півроку побачимо перші результати!

Дмитро Колесник

Comments are closed

Олена Галушка та Михайло Дяків відвідали Джемборі у Молдові

МзС : Липень 27, 2010 1:05 pm : Що нового?

25-26 липня делегація пластунів відвідала Євразійське Регіональне Джемборі з метою перейняття досвіду перед проведення ЮМПЗ у 2012 році.

Друге Регіональне Джемборі Євразійського Регіону відбувається з 21 по 30 липня 2010 року поблизу м. Орхей, у Молдові. У ньому беруть участь скаути з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Таджикистану, Росії, Молдови та України. Варто зазначити, що українська делегації з НОСУ (а це понад 40 осіб, 20 з яких – пластуни) є другою за чисельністю на цьому Джемборі після делегації скаутів з Молдови, які є організаторами цього заходу. Загальна ж кількість учасників – понад 300 осіб.

До делегації, яка цими вихідними відвідала Джемборі, входили: голова оргкомітету із святкування 100-ліття Пласту – ст. пл. скоб Юрій Наконечний, ЛЧ, члени КПР – ст. пл. Микола Музала, V та ст. пл. Наталя Оленчин, ОД, члени КПС: ст. пл. Олена Галушка, ЧХ та ст. пл. Михайло Дяків, ЛЧ.

Comments are closed

Голова КПС – Ольга Сінкевич взяла участь у 13-тій спільній Європейській Конференції Гайдів та Скаутів, що відбулась у Брюсселі

МзС : Липень 27, 2010 1:00 pm : Що нового?

У столиці Європи з 17 по 22 липня 2010 р. відбувалася 13-та спільна Європейська Конференція Гайдів та Скаутів (13-th European Guide and Scout Conference). Такі конференції відбуваються раз на три роки. Наступна планується у 2013 році в Берліні, Німеччина.

На конференцію прибуло понад 500 делегатів з Європи та гостей зі всіх континентів світу. Метою Конференції було не лише провести вибори до Європейського комітету, прозвітувати за діяльність, провести тренінги та семінари, але й представити культуру столиці Європи на належному рівні. Процес організації цього заходу зайняв три роки. Україну представляли Анна Притиск та Катерина Чіркова від Гайдів (WAGGGS) та Ольга Сінкевич від Скаутів (WOSM).

Детальніше тут

Comments are closed

Опубліковані звіти за 2 квартал 2010 року

МзС : Липень 14, 2010 12:34 pm : Що нового?

Сьогодні були опубліковані звіти членів КПС за 2 квартал (квітень-червень) 2010 року.

Кожен звіт включає в себе:
  • Завдання, які ставились перед відповідними діловодами на минулий квартал; 
  • Заходи, які були зроблені членами КПС на виконання завдань;
  • Результати, які були досягнуті виконанням відповідним завдань.

Ознайомитись із цими звітами, а також звітами за 1 квартал, Ви можете у розділі Звіти членів КПС на офіційному Блозі, де ви також зможете знайти іншу цікаву інформацію, що стосується діяльності КПС.

Необхідною умовою для перегляду цих файлів є членство в групі “Пластуни” на Пластовому форумі. В такому випадку Вам також слід увійти в систему, використовуючи свій логін із Пластового форуму.

Comments are closed

Відпустка заступника голови КПС з питань регіонального розвитку

МзС : Липень 13, 2010 12:46 pm : Що нового?

Повідомляємо Вас, що з 12 до 26 липня перебуватиме у відпустці  заступник голови КПС з питань регіонального розвитку – ст. пл. Дмитро Колесник, СМ.

Впродовж цього періоду всі Ваші запитання, що стосуються регіонального розвитку, Ви можете адресувати на загальну скриньку: kps@plast.org.ua або за телефоном (044) 280 85 55 і ми Вам допоможемо.

Comments are closed
« Сторінка 1, 2 »

"Крайова пластова старшина" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу

css.php