header image

Коротко про Woodbadge

Posted by: mykola | Лютий 24, 2018 | No Comment |

Після заснування в 1907 році світового скаутингу дуже швидко виникла необхідность підготовки дорослих провідників, які б розуміли скаутську методу та могли її застосовувати в роботі з юнаками. Такий курс вдалось провести тільки після закінчення Першої світової війни – він відбувся в скаутському вишкільному центрі Гілвелл-парк біля Лондону 8-19 вересня 1919 року під керівництвом Персі Еверета (Percy Everett), а лекції читав сам Бейден-Пауелл. Таким чином Гілвелл-парк став творцем стандарту та центром вишколів для дорослих для всього світового скаутингу.

Після першого курсу в Британії такі ж курси почали проводитись в межах окремих національних скаутських організацій. На сьогоднішній день існують окремі рекомендації ВОСР щодо проведення курсу Woodbadge в національних скаутських організаціях, але всі країни, де він відбувається, адаптували цей курс під власні потреби. Гілвелл-парк залишається символічним центром для всіх Woodbadge`ів та абсольвентів курсів з усього світу, хоча Woodbadge тут вже не проводиться багато років.

Зазвичай формат курсу складається з трьох частин – безпосередньо вишколу (може тривати впродовж тижня чи навіть більше, або кілька вікендів поспіль), виконання продовж кількох місяців персонального завдання кожним учасником курсу, яке спрямоване на вихід із зони комфорту та саморозвиток, та підсумкової зустрічі на 1-2 дні через кілька місяців після вишколу для рефлексій та підведення підсумків.

Як і все на початках скаутингу, Woodbadge має цілий ряд символів. Перш за все, символом Гілвелл-парку і, відповідно, курсу Woodbadge сокира в колоді – саме цей символ в основному зображають на відзначках/нашивках, які отримують учасники Woodbadge.

Другим важливим символом Woodbadge, який власне і дав назву всьому курсу, є дерев’яні намистини – beads. Їхня історія наступна: в 1888 році під час військової кампанії проти племені зулусів Бейден-Пауелл намагався знайти та схопити короля зулусів Дінузулу. Було відомо, що Дінізула носив традиційне намисто зулусів довжиною близько 4м, дерев’яні намистини якого були вирізані з акації – такі намиста називались в зулусів вручались найхоробрішим воїнам. Самого короля Бі-Пі так і не знайшов, але в покинутому гірському укритті він знайшов те саме намисто. Під час першого курсу в 1919 кожен учасник отримав по дві намистини короля зулусів – керівник Гілвелл-парку і сам Бі-Пі, як Начальний скаут світу, використовували по 6 намистин.

Третім символом є хустка Першого скаутського куреня Гілвелл-парку, членами якого є близько 100000 скаутів, які успішно закінчили Woodbadge. На хустці є тартан (традиційний шотландський малюнок) клану Макларен, представник якого фактично викупив та подарував скаутам Гілвелл-парк і вклав кошти в його облаштування. Хуста скріпляється спеціальним обручиком (woogle) в формі Turk’s head knot, який не має початку і кінця та символізує зобов’язання Woodbadge перед скаутингом.

Як символи курсу також використовуються ріг антилопи куду, звуком якого розпочався перший скаутський табір на острові Броунсі в 1907 році, дуб в Гілвелл-парку, трав’яні поля перед білим будинком Гілвелл-парку.

На сьогодні в Пласті в Україні є 7 вудбейджерів і довший час обговорюється потреба/можливість проведення Woodbadge курсу в Пласті.

under: Головна

Leave a response -

You must be logged in to post a comment.

Categories

"Будь іскрою як мрієш бачити багаття" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу