You are currently browsing the category archive for the 'Оголошення' category.

Пластова історія — це не лише події, що відбувалися в далекому минулому, на початках створення Пластової організації. Ми творимо пластову історію кожного дня, і те, що відбувається сьогодні, за якихось три роки для тих, хто пластуватиме після нас, стане таким самим далеким і неосяжним минулим. Наші табори, змаги, мандрівки, теренові ігри і суспільні акції — це частина історії організації; можливо, деякі з них впишуться і в історію України.
Основним відображенням подій, у яких ми беремо участь, є фото- та відеорепортажі. Їхня цінність тим більша, якщо вони змістовні і зрозумілі для стороннього глядача. Пластуни знають ще й інші способи матеріялізації пам’яті. Це виготовлення відзнак, привітів, футболок чи інших елементів одягу тощо. Ці речі мають можливість зберегтися і набути історичної вартості, якщо ви передаватимете їх до пластових музеїв.
Віддавна існували пластові музеї в Австралії (Аделаїда) та Америці (Клівленд). Серед їхніх збірок є також експонати з сучасної України. У Львові 2008 року засновано Музей-архів Пластового руху, покликаний віднайти, систематизувати і зберегти все, що стосується історії Пластового руху — від усних свідчень до матеріяльних пам’яток.
Музей-архів Пластового руху закликає всі пластові частини усіх Уладів зберегти нашу актуальну історію. Для цього просимо вас при виготовленні відзнак, плакатів, календариків, торбинок, таборових футболок, кепок, шкарпеток, курінних хусток, штуців, медальйонів тощо розраховувати бодай на один додатковий примірник для пластового музею. Якщо ж ви передасте хоча б три примірники, то ваш експонат зможе бути переданим в інші пластові музеї в світі.
Також перегляньте ваші архіви. Переконані, що кожен може пожертвувати для Музею якийсь цікавий експонат. Відшукайте відзнаки минулих років — як музейні експонати вони стануть надзвичайною цінністю, бо стануть доступними багатьом.
Всі жертводавці будуть записані у музейних книгах. Пластові частини, які виявлять особливу активність у наповненні Музею, будуть відзначені окремо.
Поспішайте! Сьогоднішній день вже завтра відійде в минуле!

Календар подій

Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Вер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

"Улад Пластового Новацтва" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу