Вже давно минула втома він недоспаних ночей та  приємне лоскотання незабутніх позитивних вражень від спілкування з учасниками, інструкторами, прибігаючими у гості знайомими пластунами.

Майже усі учасники  вже працюють новацькими впорядниками (адже вишкіл їм вже зарахували!) нових новацьких частин у Сокалі, Хлівчанах, Стрию, Здовбиці, Острозі, Києві, Тернополі, Дубно, Бережанах, Надвірної і, сподіваюся, що Яремче, Козова Калуш також долучаться до цього списку.  Про що це говорить? Про те, що ми усі молодці – і провід, і учасники, і усі, хто долучився до організації цього чотиридобового навчання працювати з дітьми новацького віку. Бо результат є. І Дякую велике Вам усім за це.

Що ж було? Чому так ефективно усе перейшло?
1.    Новацька булава зменшила кількість вишколів (з різних причин). Відповідно кількість учасників була більш, ніж достатньою – такою, що можна наступного разу вже робити відбір на конкурсній основі. Це добре, бо тоді  учасниками будуть ті, кому це насправді потрібно.
2.    Провід відповідально віднісся до планування та переведення Вишколу.
3.    Інструктори усі підготувалися і на професійному рівні викладалися  на гутірках.
4.    На практичних заняттях були присутні справжні новаки – це  додало нового дихання та  переживань “практикантам” – а як дітям сподобалося! (Додам по-секрету, що вони мене досі  просять зробити ще раз таку цікаву акцію)
5.    Самі учасники є по своїй суті добросовісні, доброзичливі, старанні, розуміючі люди – від зовсім молодих – до вже достатньо літніх. Окрім цих  рис усі були одним цілим, безконфліктним колективом. Про таких кажуть жартуючи “Мафія”. Мабуть тому і назвали вони вишкіл “Яблунева мафія”.