Архів за: Липень 2011

РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАСТОВИХ ОСЕРЕДКІВ (1993 – 2001)

ЗАГАЛЬНА СТАТИСТИКА. Аналіз пластової діяльности показує, що процес реєстрації осередку має визначне значення. Як правило, багато залежить від особистості. Станом на 1995 рік було зареєстровано 52 осередки. Подальший ріст кількості осередків сповільнився. І станом на 2001 рік ми мали 84 more »

Опубліковано у Історія | Коментування вимкнуто

Артем Луговий

В інтрнет-публікації був поданий матеріал про загиблих Пластунів у 1941 р. Я зустрівся із сином Артема Лугового. Він надав мені світлину свого загиблого батька, а також деякі відомості про нього й документи. Водночас – дав цікаву світлину, де зображені Тернопільські more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто

НЕВТОМНИЙ ПЛАСТУН (САЛЕВИЧ ГРИГОРІЙ)

Народився в с. Вікняни р-н Товмач, Івано-Франківської обл. в родині священика. В 1915 році родина переїхала до с. Вікторів. Там закінчив початкову школу. У 1917 році – українську гімназію в Івано-Франківську. У 1920 році помер батько, залишивши десятеро дітей. Почав more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто

Северин Пастернак

Северин Пастернак народився 26 вересня 1899 року в сім’ї греко-католицького священика. Його батько цікавився церковною архітектурою, мистецтвом, і саме він прищепив синові любов до рідної землі та її неоціненних скарбів. НАВЧАННЯ І ПЛАСТУВАННЯ: Будучи учнем Академічної гімназії, Северин Пастернак поступив more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто

Марія Охримович

ВСТУП: На прохання Булавної УПС пл. сен. Галі Потюк, здійснюємо короткий екскурс відновлення Пласту в Україні. Цей екскурс складається з трьох розділів. Розділ перший – це відомості про активних Пластових сеніорів довоєнного заприсяження. Саме ці особистості передали нам весь чар more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто

3-6 вересня 2011 року відбудеться зустріч сеніорів у м. Щолкіне

Крайова булава УПС запрошує осередкових сеніорських ОП, курінних сеніорських чи змішаних куренів та всіх небайдужих сеніорів на табір-зустріч, що запланована на 3-6 вересня 2011 року. Місце проведення зустрічі – м. Щолкіне, мис Казантип, Крим. У програмі зустрічі: участь сеніорів  України у святкуванні 100-ліття Пласту, more »

Опубліковано у Некатигоризовано | Коментування вимкнуто

Гетьман

“На лицарську честь і на предківську славу…” На Вічну Ватру відійшов друг Іван Гавдида. Відійшов той, кого друзі знали як “Гетьмана”, “Сіроманця”, “Лісового”. Відійшов, як на полі бою – не сказавши останнього “прощай, друже!” і не отримавши у відповідь “прости, more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто

ДЗІРГАЧ

Одним із перших, хто виношував ідею відбудови «Сокола», був Юліан Воробкевич (Дзіргач). Світлини можна побачити за адресою Ми з другом Кульбасом часто відвідували друга Дзіргача в гостях та розмовляли про відновлювальні роботи на Соколі. Саме в ті часи ми почали more »

Опубліковано у Героїчні сеніори | Коментування вимкнуто