Пластуни-сеніори станиці Київ розпочали проект “Київський Пантеон Української Слави”

вл19 квітня з ініціативи підготовчого куреня «Вовча Ліга» 19 київських пластунів-сеніорів здійснили благодійний проект «Київський Пантеон Української Слави». Основна мета заходу – впорядкування місць поховань видатних українських діячів Михайла Грушевського, Лесі Українки, Василя Стуса, пл.сен. Надійки Світличної, Івана Світличного, Юрія Литвина, Олекси Тихого.

Тільки-но учасники проекту розпочали прибирати могили В. Стуса, О. Тихого та Ю. Литвина, як зовсім несподівано біля них з’явилася рідна сестра Василя Стуса Марія. Вона розповіла про життя і трагічну долю свого брата, його характер і шляхетні вчинки, а також щиро подякувала пластунам за повагу і безцінну працю  по вшануванню пам’яті поета. 

До речі, троє присутніх були безпосередніми учасниками перепоховання Стуса, Литвина і Тихого у 1989 році. Пл.сен.Микола Сульжук згадує, що та знакова подія стала символічним початком пластового життя станиці Київ. І саме тому київські пластуни завжди опікувалися місцями поховань Героїв. А заслужений артист України пл.сен.прих. Тарас Компаніченко додав, що пластова молодь має брати за приклад постаті з «Пантеону Української Слави», які прикладом свого життя довели вірність Україні та її народові.

 Серед учасників проекту був і посол Канади в Україні Роман Ващук – пластун-сеніор, який належить до куреня «Лісові Чорти», з дружиною Оксаною. «Цей захід є надзвичайно духовним, а тяглість пластових поколінь, яка передає традицію дбати про своїх Героїв, є дуже гарним прикладом для молоді», – зауважив пан посол.

 Також учасники заходу відвідали могилу пл.сен. Надійки Світличної, яка належала до куреня «Верховинки». До цієї справи спонукала пластунка Леся Юзенів, яка попросила взяти під опіку місце поховання посестри. А ще одна давня пластова подруга Надії Світличної – пл.сен.Ніна Обертас – пообіцяла на наступні сходини сеніорів принести фотоальбом пам’яти пані Надії.

 Відвідали сеніори і могилу видатної поетки Лесі Українки. З деякою неприємністю акцентували увагу на тому, що напис на пам’ятному знаку зроблений російською мовою та відображає пережитки комуністичної ідеології, якою завше радянська влада намагалася заангажувати українську інтелігенцію. Прийняли рішення проявити громадянську позицію і зініціювати вирішення цього питання.

Після прибирання і щирої розмови присутні провели  під проводом пл.сен.о. Сергія Прудка спільну молитву, а пл.сен. Тарас Компаніченко виконав кілька мелодійних пісень, які додали емоційності цьому заходу.

 пл.сен.Олег Западнюк

вл2вл5вл3вл6IMG_20160409_122830

Опубліковано у Некатигоризовано. Додати до закладок Постійне посилання.

Без коментарів.