5-ий Курінь УПС «Червона Калина»

5-ий курінь «Червона Калина» було засновано в Стрию (Україна) в 1925 році.

Після заборони Пласту на Українських землях, окупованих Польщею, курінь припинив свою діяльність. Однак, із закінченням Другої Світової Війни, колишні члени куреня в 1949 році відновлюють свою діяльність в Німеччині як 5-ий Курінь Уладу Сеніорів Пластунів «Червона Калина».

Курінь плекає традиції Козаччини та Січового Стрілецтва, закликає до героїчної безмірної посвяти та бойової спадщини Козацтва, товариської дружби — побратимства, взаємодопомоги, життєрадости та толерантности. Курінь приймає певну символіку, назовництво, мову та внутрішній побут, основані на бароковій культурі.

Курінь є екстериторіяльний. Більшість членів куреня проживають в ЗСА та в Україні. В сучасну пору, 5-ий Курінь УПС «Червона Калина», начисляє більшепівсотні членів.

Під гаслом «в здоровому тілі — здорова душа» члени куреня зініціювали Спортивно-вишкільні табори для юнацтва в Америці (СВТ) та Україні (Калиновий Оберіг), а також мандрівні табори для юнацтва в Україні (Заграва). Члени куреня організували, брали участь і давали медичну опіку під час численних пластових таборів, Свят Весни та ЮМПЗ.

Члени куреня займали і займають чільні пости в Пласті та в різних наукових, професійних та громадських організаціях.

Без коментарів.