8-ий Курінь УПС ім. Григора Орлика

Першопочатком куреня стала дата 24 січня 1947 р. Тоді відбулася спільна нарада двох сеніорських куренів. Нарада відбулася в переселенчому таборі Ляґарде в Ашафенбурзі, в Баварії, де вже від 1945 року існував курінь ім. Св. Володимира Великого з курінним Володимиром Масюком і курінь ім. Григора Орлика, що переїхав з цілим переселенчим табором з Швайнфурту, з огляду на ліквідацію того табору, до табору «Піонер», зі своїм курінним Андроніком Копистянським. Існування двох окремих куренів видалось недоцільним і тому в січні 1947 р. відбулася спільна Курінна Рада, на якій вирішено створити один курінь. Курінним вибрано пл. сен. Юрія Дачишина, а патроном новоствореного куреня полк. Івана Богуна.

На початку 1948 р. відбулася наступна Курінна Рада. В тому часі почалась переселенча акція в заморські країни й багато членів покидає терен Німеччини. Курінним вибрано Миколу Курчака. В травні 1949 р. курінний виїздить до ЗСА й передає курінь своєму заступникові Маркіянові Заяцеві. Він у тому ж самому місяці скликає Курінну Раду, яка вирішує продовжувати працю й вибирає Патроном куреня Григора Орлика. Відзнакою куреня прийнято герб Орликів. Ця Рада відбулася 28 травня, і цей день прийнято як «Курінний День», який члени куреня відзначають кожного року спеціяльним церемоніялом.

З кінцем 1949 року, з переїздом курінного Андроніка Копистянського на терен ЗСА, осідком куреня стає місцевість Вейдінґ Рівер на Лонґ Айленд, а кілька місяців опісля, в січні 1950 р., осідком куреня стає новозаснована пластова станиця в Гемстеді, Лонґ Айленд, а саме курінний хутір «Нова Хортиця», що й досі є осідком куреня.

В листопаді 1962 р. курінь започатковує для пластової молоді змаг «Орликіяда» —інтелектуальний змаг пластового юнацтва, що відбувається щороку в листопаді — місяці уродин і смерти Патрона. На початку 1970-их років курінь перещепив «Орликіяду» в Австралію, де вона відбувалася протягом 5 літ.

В році 1981 курінь поніс велику втрату — відходить на «Вічну Ватру» довголітній курінний Андронік Копистянський, який вложив у працю для куреня надзвичайно багато труда, часу й посвяти. Після його відходу, на Курінній Раді того ж року вибрано нову курінну старшину з курінним Миколою Курчаком.

Курінь має свій курінний правильник і адміністраційно ділиться на паланки, ті —на хутори, має свою курінну молитву, курінну пісню-гимн і пісню-гимн «Орликіяди». Найвищим ієрархічним авторитетом куреня є «Орлине Око» і ця функція в курені є довічна.

Без коментарів.