21-ий Курінь УПС «БУРИВЕРХИ»

У Міттенвальді (Німеччина) в 1946 році гурток «новоспечених» старших пластунок засів на свою Велику Раду. Перед ними стало важне для них питання. А саме, їм треба було рішити, чи мають включитися в один із вже існуючих старшопластунських куренів, чи будуть організувати свій курінь — зі своєю традицією — та в цей спосіб творитимуть своє окреме курінне життя. Врешті, після довгих дискусій та поважної призадуми, рішено взяти цей самостійний крок — створити новий курінь.

На назву нового куреня вплинуло три речі: довкілля, в якому вони знаходилися, їхні переживання та фантазія. Міттенвальд, окружений чарівними краєвидами, високими напівнедоступними горами, творив довкілля пластункам. Ті гори своїм строгим виглядом ніби запрошували пластунство у мандри і всі мандруючі хотіли показати, що зуміють побороти всі подорожні перешкоди та осягнуть ще один шпиль гори. Переживання пластунок також мало вплив на вибір назви куреня. Скільки ж кожна із тих молодих дівчат пережила в останні роки — роки війни! Їхня довга та трудна дорога з України у світ свіжо стояла перед очима. Та вони не впадали у зневіру. Поборовши всі невигоди у минулому, вони були готові зустрічати нові життєві переживання і труднощі по-пластовому — не піддаючись зневірі, не опускаючи рук. І так вони злучили свої минулі переживання зі своїм довкіллям, та вирішили, що ціллю їхнього куреня буде бурити всі верхи життєвих негод, тільки вони це будуть робити по-пластовому — завзято, завжди з піднесеним чолом, не дивлячись ні вниз, ні назад. Їх намір — завжди глядіти вперед і вгору — до висот. Фантазія злучила їхнє минуле з довкіллям та майбутнім стилем життя і дала тим «новоспеченим» пластункам одиноку для них можливу назву — «Буриверхи». Після оформлення куреневі надано порядкове число 6.

«Буриверхи» займалися виховною працею, а в додатку під час Пластового З’їзду в Міттенвальді вони займалися санітарною службою, тож не дивно, що під час кількох Ювілейних Зустрічей курінь продовжував цю традицію. Не забували і про поміч іншим. Вони навіть у дуже скрутні часи мали скарбонку, де збирали гроші, щоби помагати бідним. Цю діяльність курінь і досі продовжує у різний спосіб.

З переходом до УПС сеніорському куреневі надано порядкове число 21, а членство старшопластунського куреня збільшилося тоді, коли в 1957 році один гурток із своїми подругами рішили вступити до «Буриверх».

Курінь займається виховною працею, провадить таборами, берe участь у пластових проводах своїх станиць, країв, ГПБ.

Тому, що члени куреня є розкинені по цілому світі, курінь видає свій неперіодичний листок зв’язку «Шпиль», щоби інформувати про активність куреня та про поодиноких членок.

Без коментарів.