28-ий Курінь УПС «Верховинки»

 В 1949 р., коли до Америки масово приїжджали українці з переселенчих таборів у Німеччині, в Нью-Йорку, у пластовій станиці, створено самостійний гурток старших пластунок «Верховинки». Патроном обрано Миколу Лисенка, бо верховинки любили співати, мали співучу групу, яка часто виступала на пластових та громадських імпрезах. Членки гуртка були в станиці і на таборах новацькими та юнацькими виховницями.

З часом гурток перетворився на сеніорський курінь, злучився з гуртком «Хуртовинки» і посилив свою діяльність.

В 2002 році в Україні створено курінь УСП-ок, і він дістав порядкове число 26. Курінною стала ст. пл. Ірина Іванчук.

Впродовж 54-ох років свого існування курінь завжди був дуже активний. Поодинокі членки постійно працювали в Пласті у виховній та адміністраційній ділянках (члени головних, крайових та місцевих проводів, новацькі та юнацькі виховники), а як курінь діяли головно в трьох основних ділянках.

1. Підтримка пластової преси і видань для дітей і молоді.

Щорічно влаштовувано для юнацтва в станиці Нью-Йорк вечори «Юнака», багато років ведено розсилку бюлетеню ГБ УПС «Слово», щороку проводиться літературний конкурс ім. Лесі Дзядів-Кульчицької (пок. членки куреня), проведено різні заходи для придбання фондів для Пресового Фонду ім. Сірого Лева («Ялинка куренів», «цеголки» і інше). Курінь якийсь час займався розсилкою журналу «Готуйсь», підтримував постійно Об’єднання Працівників Літератури для Дітей і Молоді (ОПЛДМ), розпродуючи їхні видання, влаштовуючи виставки дитячих книжок, ведучи також Т-во Прихильників ОПЛДМ в Америці і т.п.

2. В Пласті влаштовувано Свята Весни, зимовий табір для старших пластунок, видано ряд брошур — матеріялів для пластових виховників, переведено реєстрації до двох ЮМПЗ.

Влаштовано для пластунів і громади «Вечори» на теми 70- і 85-ліття Пласту та «Пластуни у Визвольних Змаганнях».

На цю останню тему курінь видав у 2002 р. брошуру, яку опрацювала членка куреня Оксана Кузишин.

3. Допомога українським політичним в’язням та їхнім родинам.

В 70-их роках започатковано акцію допомоги українським політичним в’язням та їхнім родинам, в якій велику підтримку одержано від нашої громади. Щоб звернути увагу західного світу на долю наших дисидентів, разом з «Першими Стежами» поміщено двічі в «Нью-Йорк Таймс-і» сторінки про їх долі, вислано безліч листів до американського уряду в їх обороні. Для української громади влаштовано ряд імпрез, присвячених дисидентам: І. Світличному, М. Горбалеві, В. Стусові, К. Зарицькій і іншим. Постійно надавано матеріяльну допомогу також родинам дисидентів, колишнім політв’язням, а також музеєві Шістдесятництва в Києві. На цю ціль влаштовано було в квітні Вечір творчости поетів-шістдесятників.

Більшість членів куреня УПС є в околиці Нью-Йорку, дві сеніорки є в Києві. Два рази на рік виходить курінна газетка «З верха на верх».

Без коментарів.